Чи безпечно хрустіти шиєю?

Інколи, щоб зняти напруження, ви починаєте крутити шиєю або навіть скручувати хребет і чуєте божественний хрускіт Ах, тепер набагато легше, можна повертатися до роботи.

Через деякий час ситуація повторюється: напруга; скручування; хрускіт. Полегшало. Знайомо?

Для початку розберемося, чому виникає такий звук. Суглоби оточені суглобовою капсулою, внутрішній шар якої наповнений синовіальною рідиною – мастилом, що забезпечує плавний рух і зменшує тертя. У складі цієї рідини присутні гази, які при розтягуванні суглоба формують бульбашки. Тріск і хрускіт виникають саме тоді, коли ці бульбашки лопаються. А значить, подібні звуки – результат сильного розтягування суглобових тканин.

Головна небезпека в процесі хрускоту — це перерозтягнення зв’язок суглобів. Наші зв’язки подібні гумовій стрічці, якщо їх розтягнути занадто сильно, то вони втратять свою форму і пружність. Частий хрускіт хребтом послаблює зв’язки і робить їх нездатними підтримувати стабільність в суглобах хребетного стовпа, що може призводити до болів і ригідності в області шиї, а також здавлення нервів (всім відомий радикуліт) і зміщення хребців.

Часте розтягування шкідливо для суглобів само по собі. Однак в шийному відділі хребта воно загрожує ще одним небезпечним ускладненням. Справа в тому, що тут розташовані дві хребетні артерії, що живлять кров’ю мозок, і проходять вони по невеликому каналу в бічних відростках шийних хребців. Тому будь-які маніпуляції з хребцями можуть відбитися на їхньому стані.

Коли слід звернутися до лікаря?

Пошкодження шийного відділу хребта вкрай небезпечно, тому при сильних, різко виниклих болях або в тому випадку, якщо хворобливість виражена слабо, але носить хронічний характер, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Також слід звернути увагу і на додаткові симптоми, що говорять про проблеми з нервами або артеріями в шийному відділі:

  • Оніміння кінцівок.
  • Поколювання в пальцях.
  • Часткова втрата рухливості в області шиї.
  • Головні болі.
  • Сонливість, поганий сон.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015