Навіщо лікар призначає фізіотерапію?

Фізіотерапія — це лікування фізичними факторами: електричним струмом, світлом, ультразвуком, випромінюванням, а також всім тим, що нам дала природа: сонцем, повітрям, водою. До фізіотерапії відноситься і масаж, тобто механічний вплив.

Так лікували, коли медицина була в зародковому стані, і вже тоді це допомагало. Зараз у фізіотерапії багато можливостей і мало протипоказань, тому це одна з найцікавіших галузей в медицині.

Фізіотерапія потрібна для швидкого одужання і відновлення після хвороб. Коли захворювання хронічне, фізіотерапія допомагає підтримувати форму і жити без загострень.

Фізіотерапія потрібна, коли ліки і операції не приносять належного ефекту або допомагають не повністю. Деякі хвороби, особливо травми, взагалі практично не піддаються лікуванню. Зате поступова реабілітація дає результати.

Процедури покращують кровообіг і підсилюють обмінні процеси. Разом з ними посилюється і регенерація, тобто самостійне відновлення тканин.
За допомогою популярного електрофорезу можна взагалі загнати ліки в тканини поруч з хворим місцем, щоб препарати надходили саме в осередок болю і не проходили через шлунок і кишечник.

Струм стимулює нервову систему, допомагає м’язам розслаблятися і скорочуватися (метод електростимуляції).

Ефекти тепла і світла працюють схожим чином: змушують кров рухатися швидше і прискорюють відновлення після травм або захворювань. Це лазерна терапія, електромагнітні коливання надвисокої частоти.

Процедури збільшують фагоцитарну активність — коли клітини організму самі знищують бактерії, віруси і іншу заразу. Можна сказати, у них підвищується апетит, так що це корисно після перенесеної інфекції. Для цього застосовують інфрачервоні промені, ультрафіолет.

Фізіотерапія розслабляє гладку мускулатуру, з якої складаються внутрішні органи і судини, покращує живлення тканин. Тому її використовують при серцево-судинних захворюваннях і будь-яких проблемах з внутрішніми органами.

Лікарі нашої клініки Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії призначають той чи інший метод фізіотерапії , в залежності від діагнозу та особливостей організму кожного пацієнта окремо.

В результаті лікування фізіотерапією відбуваються такі зміни:

  • Зменшуються набряки.
  • Поліпшується кровообіг.
  • Припиняються запальні процеси.
  • Зміцнюється імунітет.
  • Пошкоджені (наприклад, через травми) тканини організму швидше відновлюються і гояться.
  • Пошкоджена структура хрящового прошарку між суглобами овертається до первинного впигляду.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015