Рубрика «що ми лікуємо»? Види захворювань суглобів за місцем локалізації

У багатьох хвороб суглобів є своя «улюблена» локалізація, завдяки чому лікар може визначитися з попереднім діагнозом ще до отримання результатів медичної візуалізації.

Хвороби плечового суглоба нерідко виникають у людей, які заробляють на життя фізичною працею, або у тих, хто є завсідниками тренажерних залів. Найбільш очевидні причини болю в плечі — плечолопатковий періартрит і остеохондроз шийного відділу хребта. У ряді випадків — виявляються остеоартроз або артрит плечового суглоба.

Хвороби ліктьового суглоба теж часто турбують спортсменів (епікондиліт). Іноді дискомфорт і обмеження рухливості в цій області викликаються деформуючий остеоартрозом і запаленнями м’язів руки.

Суглоби кисті (пальців рук) запалюються при ревматоїдному артриті. Він може проявитися «синдромом тугих рукавичок»: вранці складно розім’яти кисті, повернувши їм рухливість. Особливістю цієї хвороби є одночасне ураження обох рук. Нерідкі в практиці ортопедів випадки артрозів і поразок сухожиль, що виникають у музикантів і представників професій, пов’язаних з дрібною моторикою (граверів, ювелірів і т.д.), а також у тих, хто щодня і довго працює з клавіатурою.

Частою хворобою тазостегнового суглоба є коксартроз, характерний для людей похилого віку. Також літні пацієнти часто стикаються з остеопорозом — розм’якшенням структури стегнової кістки, який може призвести до перелома її шийки.

Бурсити і тендініти тазостегнового суглоба діагностуються у спортсменів — бігунів і футболістів.

Хвороби колінного суглоба спостерігаються у людей будь-якого віку. У дітей частіше діагностують інфекційний і ревматоїдний артрит, у зрілих спортивних людей — ураження зв’язкового апарату і травми меніска, а після 50-ти років на перше місце виходить гонартроз — дегенеративне ураження колінного суглоба.

Болі в гомілковостопному суглобі можуть стати наслідком артриту або підвивиху. Такі патології характерні для спортсменів, танцюристів і жінок, щодня надягають туфлі на високих підборах. Артрозом голеностопа (так само, як і коксартрозом, і гонартрозом) страждають багато огрядні люди.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015