Рубрика «що ми лікуємо»? Запалення сідничного нерва. Ішіас.

Ішіас -це запалення сідничного нерва, при якому вражається як він сам, так і його чутливі корінці. Звідси й походять численні проблеми з тянущим болем в спині, втрати чутливості і порушення руху ніг. Як правило, хвороба зачіпає людей за 40 років, однак внаслідок сидячого способу життя може розвинутися значно раніше — в 20-30 років.

Лікування ішіасу варто проводити якомога швидше, оскільки початкові симптоми значно посилюються з часом, аж до повної втрати чутливості і рухової функції кінцівок. Кожен день зволікання значно ускладнює проведення терапії та одужання.

Як і де болить сідничний нерв?

Найбільшими, довгими і товстим нервами в людському організмі є сідничні, які починаються від спинного мозку і проходять уздовж усього тіла аж до п’ят. Вони забезпечують іннервацію органів малого таза, гомілки і стопи, а також чутливість ніг і рухові функції їх м’язів. При ішіасі такий нерв запалюється, що відгукується болем протягом усього шляху нерва — від пояса до ніг.
Найчастіше біль починається в області попереку, однак у міру розвитку захворювання в поширюється далі, захоплюючи стегна, гомілку і стопу, аж до пальців. Характер болю найрізноманітніший — він може бути стріляючим, ниючим, пекучим, колючим, тупим або різким. В одних випадках він зачіпає всю нижню частину тіла, а іноді концентрується в одній точці. Не варто обманюватися припиненням больових відчуттів — періоди загасання змінюються новими хвилями мук.

Причини ішіасу.

Причинами виникнення ішіасу є:

— запалення нервових волокон;
— утиск корінців нерва в хребті, хребетна грижа;
— спазми м’язів нижньої частини тіла, що веде до затискання сідничного нерва. Перш за все це грушоподібний і великий сідничний м’яз.

Хвороба не виникає сама по собі. Це різні захворювання хребта, грижі, артрит або зміщення дисків, вплив екстремальної температури, що призводить до переохолодження та перегрівання, інфекційні захворювання або фізичні травми. Хвороба розвивається у людей, які ведуть переважно малорухливий спосіб життя, стає наслідком стресу або частого підняття великих вантажів. Ситуацію погіршує надмірне вживання алкоголю, отруєння і подагра. Часто комбінація відразу декількох факторів і викликає ішіас.

Симптоми

Першою і основною ознакою запалення сідничного нерва є біль в області попереку, який згодом поширюється на ноги.

Іншими симптомами є оніміння нижньої частини тіла, регулярні мурашки або сильне печіння, внаслідок якого розвиваються набряки і порушення потовиділення ніг. Шкіра нерідко червоніє, а також порушується температурний режим — місце ураження стає гарячіше нормальної температури організму, або навпаки, холодніше.

Лікування ішіасу

Методика лікування в першу чергу орієнтується на те, наскільки сильно розвинулася хвороба, а також на вихідну її причину. Найчастіше застосовуються консервативні методи, що включають в себе масаж, фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, мануальну терапію. Розтягування м’язів значно знижує компресію сідничного нерва і веде до його розслабленню, знімаючи напругу по всій спині. Також свою ефективність довели нетрадиційні методи лікування, такі як голковколювання, грязелікування.
В окремих випадках проводиться медикаментозне лікування, що включає вживання вітамінних комплексів, спазмолітиків і протизапальних засобів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015