Тендовагініт. Що собою уявляє?

Буває, що ви відчуваєте біль при якомусь певному русі, наприклад, при згинанні і витягуванні кисті або щиколотки. Помічаєте появу поздовжньої припухлості на сухожиллі або утворення фіброзного вузлика. Буває відчуття тепла в області ураженого сухожилля або хрускіт в області сухожилля при русі.

Це можуть бути симптоми тендовагініту.

Тендовагініт — це запалення сухожиль внутрішньої оболонки м’язи. Лікування тендовагініту — запорука успішного позбавлення від симптомів хвороби.

Тендовагініт може розвинутися або як самостійне захворювання (асептичний тендовагініт), або як запальний процес внутрішньої оболонки сухожиль на тлі основного захворювання (інфекційний: специфічний і неспецифічний).

Асептичний тендовагініт найчастіше розвивається через мікротравми, отримані на важкій роботі або під час інтенсивних тренувань. Це обумовлено багаторазовим виконанням однотипних рухів, при яких задіяна обмежена група м’язів, що призводить до неправильного розподілу навантаження. До групи ризику відносяться ті, хто працює за комп’ютером (тендовагініт кисті), вантажники (тендовагініт передпліччя), спортсмени, наприклад, ковзанярі (тендовагініт стопи) і ін.

Інфекційний тендовагініт може бути викликаний гнійним вогнищем основного захворювання, який знаходиться поруч з сухожиллям м’язів. Його можуть спровокувати остеомієліт, гострий гнійний артрит, гонорея, сифіліс, туберкульоз і т.д.

Лікування тендовагініту позбавить від захворювання, незалежно від того, що привело до його розвитку.
Ознаки тендовагініту

Асептичний тендовагініт проявляється слабо вираженими больовими відчуттями в області стоп, передпліч, кистей рук, іноді — в області пальців рук або ніг. Також виникає крепітація (хруст при розминці) в ураженій ділянці. Може з’явитися почервоніння, припухлість, іноді — підшкірні синці. З перебігом захворювання розвивається слабкість рук і ніг з втратою працездатності. З’являється періодичний біль. Також бувають судоми кінцівок, що виникають в гострий період хвороби.

Для інфекційного тендовагініту характерна наявність основного захворювання, яке і викликало тендовагініт. Турбує почервоніння і припухлість на ураженій ділянці, виражені больові відчуття, які посилюються при фізичних навантаженнях. Також виникають озноб і сильне підвищення температури тіла, судоми кінцівок. Можливо обмеження кровоносних судин з виникненням некротичних ділянок в тканинах.

Якщо розвинулося запалення сухожиль, єдино правильне рішення — своєчасно почати лікування тендовагініту.

Лікарі Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії допоможуть цу встановленні правильного діагнозу та складутььдля для вас індивідуальний план лікування.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015