Відчуваєте скутість в рухах?

Скутість в рухах — це відсутність сили для переміщень. Симптом супроводжується невеликими хворобливими відчуттями при спробі рухатися. Це може бути наслідком скупченням молочної кислоти, токсичних речовин і інших матеріалів в організмі. Обмеженість в русі є приводом для звернення до лікаря.

Які можуть бути причини?

Основна причина розвитку синдрому — біохімічні процеси. При недостатній концентрації міоцитів і нестачі енергетичних ресурсів їх місце займають шлаки і токсичні речовини. Хвороби опорно-рухового апарату призводять до накопичення кислот, що провокують застій в лімфовузлах. Щоб позбутися від болю і скутості спочатку потрібно встановити причини розвитку синдрому:

— захворювання суглобів;
— хвороби хребта та їх наслідки, наприклад, протрузія;
— порушений мінеральний обмін;
— висока концентрація солей в організмі, прогресування кіскових відростків в хребті;
— деформація суглобів;
— утворення рубців в зв’язках або сухожиллях;
— захворювання інфекційного характеру;
— хвороба Бехтерева;
— у молодих хворих імовірною причиною є гіподинамія — нестача фізичного навантаження на м’язові тканини, починається дистрофія м’язів;
— скутість м’язів нижніх кінцівок розвивається при атеросклеротичномуураженні ніг;
— обмеженість в русі верхніх кінцівок прогресує при тунельному синдромі;
— захворювання злоякісного характеру;
— інтенсивні фізичні навантаження;
— переохолодження;
— часті стресові ситуації;
— людина довго перебуває в одному положенні;
— зловживання алкогольними напоями;
— захворювання хребта.

Спочатку скутість рухів відзначається в м’язових тканинах тіла і шийному відділі. Пацієнти відзначають відчуття дискомфорту в спині, яке посилюється в стресових ситуаціях. Розвиваються порушення сну. Можливі важкі напади скутості рухів і хворобливості тривалістю в кілька годин. Хворий стає дратівливим, чуйно реагує на різкі шуми і яскраве світло. Загострення відзначається при емоційному навантаженні, наприклад, при сильному здивуванні. Скутість м’язів призводить до розвитку поперекового лордозу, який передбачає викривлення хребта в області попереку.

При перших симптомах скутості рухів обов’язково зверніться до лікаря.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015