Як на нас впливає переохолодження?

Ну що, прийшли морози? Синоптики кажуть, що не надовго. Але берегтися все одно треба. Вдягайтеся тепліше, будь ласка.
Чому на нас так впливає переохолодження?

Охолодження обумовлює порушення кровообігу і зниження проникності судин різних органів. Порушення кровообігу відбувається не тільки в області, що зазнала охолодження, але і в інших частинах тіла.

Так, наприклад, охолодження нижніх кінцівок викликає звуження судин слизових оболонок дихальних шляхів. Зміна кровопостачання, зниження проникності судин веде до порушення харчування тканини і зниження її опірності по відношенню до збудників інфекції. Охолодження знижує імунобіологічні властивості організму.

У слизових оболонках завжди присутні імунокомпетентні клітини. Вони забезпечують місцевий імунітет, тим самим перешкоджаючи проникненню інфекції крізь епітелій.

Як і всі клітини організму для здійснення своєї функції вони мають потребу в кисні.

При переохолодженні відбувається спазм судин. Як наслідок гіпоксія. На тлі нестачі кисню імунокомпетентні клітини не можуть досить добре виконувати свою захисну функцію. Це відкриває безперешкодний шлях для інфекційного агента.

А також, у відповідь на вплив холоду наші м’язи починають напружуватися і скорочуватися (спазмуються). В спазмованих м’язових волокнах порушується кровообіг, що призводить до дефіциту кисню (гіпоксії) і появі відчуття м’язової напруги, а потім і болю.

Як правило, спочатку біль носить ниючий характер і може практично не помічатися. Але через кілька годин він стає гострим, «прострілюючим» при спробі зробити різкий рух. Часто це відбувається вночі, або під ранок. Якщо ніяких дій не робити, то інтенсивність болю поступово наростає, все більше ускладнюючи рухи.

Максимальну інтенсивність біль набирає зазвичай на другу добу після впливу холоду. Виникає своєрідне зачароване коло: чим сильніше біль, тим більше напружуються м’язи, а це ще більше збільшує біль і т.д.

Особливо чутливі до дії холоду люди, які вже мають захворювання спини і суглобів, а також ті, хто веде малорухливий спосіб життя. Це пов’язано з систематичним недостатнім розслабленням м’язів, що призводить до формування локальних м’язових спазмів і утворення в м’язах чутливих до зовнішнього впливу (тригерних) точок.

Тож, будьте уважні до себе та не допускайте переохолодження.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015