Як нестача магнію впливає на організм?

Буває так, що проблема лежить на поверхні, а ви шукаєте її де завгодно, тільки не поруч. Чи доводилось вам відчувати такі симптоми?

ФІЗИЧНІ ОЗНАКИ:

 • підвищення стомлюваності і зниження працездатності;
 • поява раптових головних болів;
 • судомні скорочення м’язів;
 • відчуття «поколювання» або болів
 • в м’язах;
 • перебої або прискорене серцебиття;
 • прискорене дихання;
 • пітливість.

ЕМОЦІЙНІ ОЗНАКИ:

 • погана переносимість зміни пір року і погоди.
 • плаксивість, дратівливість;
 • гіперемоційність;
 • тривога;
 • порушення сну;

Це може бути ознакою недоліку магнію в організмі.

Загальний вміст магнію в організмі людини близько 25 грамів. Він грає важливу роль в утворенні більш трьохсот ферментів. Магній бере участь в енергетичному та електролітному обміні, виступає в якості регулятора клітинного росту, необхідний на всіх етапах синтезу білкових молекул. Особливо важлива роль магнію в процесах мембранного транспорту. Магній сприяє розслабленню м’язових волокон (мускулатури судин і внутрішніх органів). Найважливіше значення магнію полягає в тому, що він служить природним антистресовим фактором, гальмує процеси збудження в центральній нервовій системі і знижує чутливість організму до зовнішніх впливів.

Вважається, що у 25-30% населення магній недостатньо надходить з їжею. Це може бути пов’язано з сучасними технологіями обробки і застосуванням мінеральних добрив при вирощуванні овочів, що призводять до дефіциту магнію в грунті.

Хронічний дефіцит магнію часто відзначається у хворих на цукровий діабет, артеріальну гіпертонію, атеросклероз, епілепсію, остеопорозом і т.д. Відомий ряд фізіологічних станів, що супроводжуються підвищеною потребою у магнії: вагітність, годування грудьми, період інтенсивного росту і дозрівання, літній і старечий вік, важка фізична праця і фізичне навантаження у спортсменів, емоційне напруження, часте і тривале (більше 30-40 хв. За сеанс) перебування в сауні, недостатній сон, авіаційні перельоти і перетин часових поясів. Недолік магнію виникає при прийомі кофеїну, алкоголю, наркотиків і деяких лікарських засобів, наприклад сечогінних, які сприяють видаленню магнію з сечею.

Наша нервова система чутливо реагує на рівень магнію в організмі. Знижений його зміст може викликати занепокоєння, нервозність, страх, а також безсоння і втому, зниження уваги і пам’яті, в ряді випадків — судомні напади, тремор та інші симптоми. Часто люди скаржаться на «безпричинні» головні болі.

Магній (особливо в поєднанні з вітаміном В6) нормалізує стан вищих відділів нервової системи при емоційному напруженні, депресії, неврозі. Це не випадково. Стреси (фізичні, психічні) збільшують потребу в магнії, що служить причиною внутрішньоклітинної магнієвої недостатності.

Попереджаємо вас, що призначити додаткові препарати для поповнення організму магнієм може тільки ваш лікар після необхідних аналізів. Тому, НЕ займайтеся самолікуванням! Бережіть своє здоров’я.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015