Як проявляє себе нестабільність хребців?

Всім нам знайоме це слова — нестабільність. Особливо в нинішніх реаліях. А що ж воно значить стосовно нашого хребта?

Нестабільність хребта — це патологічний стан хребетного стовпа, що характеризується підвищеною рухливістю його певної ділянки.

Сьогодні розрізняють чотири види нестабільності:

  • Дегенеративна нестабільність — є наслідком дегенеративно-дистрофічних змін в хребцях і міжхребцевих дисках. При цьому відбувається фрагментація диска і руйнування фіброзної оболонки. У більшості випадків захворювання супроводжує остеохондроз та інші хвороби хребта.
  • Посттравматична нестабільність — виникає при травматичному впливі на відділи хребта. Травми можуть виникати при аваріях, занятті спортом, падінні. У немовлят даний вид нестабільності може розвиватися в результаті родової травми.
  • Післяопераційна нестабільність — з’являється при пошкодженні хребців під час хірургічного втручання (при порушенні якості проведення операції) або в період реабілітації (при недотриманні пацієнтом правил післяопераційного відновлення).
  • Диспластична нестабільність — виникає на тлі диспластичного синдрому. Патологічні зміни можуть зачіпати хребці, міжхребцеві диски, зв’язки і суглоби хребта. Дисплазія носить різний характер. У одних пацієнтів спостерігається звуження міжхребцевих дисків, у інших — анатомічно неправильне положення пульпозного ядра або зменшення його розмірів і т.д.

Як проявляє себе нестабільність хребта?

Найбільш характерний симптом — інтенсивний біль, що підсилюється при фізичних навантаженнях, поворотах голови і тулуба, нахилах і тривалому знаходженні в одному положенні (наприклад, сидячи за комп’ютером).

Крім цього можуть бути такі прояви:

відчуття тяжкості, «скутість» хребта;
м’язові спазми;
атрофія м’язів;
характерний хрускіт при русі;
втрата рухливості певних відділів хребта;
порушення чутливості, оніміння ділянок тіла;
головні болі, мігрень;
запаморочення;
напади нудоти;
зниження чіткості зору;
шум в вухах;
вимушена поза (при тривалому перебігу захворювання).

Крім того це захворювання часто супроводжується порушеннями сну. Ви не можете зручно влаштуватися на ліжку, прокидаєтесь від нападів болю. Найчастіше нестабільність хребта супроводжується зміщенням хребців і утворенням патологічних вигинів хребетного стовпа. Крім цього при нестабільності хребта відзначається підвищений м’язовий тонус. Через те, що м’язи перебувають у постійній напрузі, вони втомлюються і з часом слабшають.

Не зволікайте з візитом до лікаря, якщо знайши у себе хоча б кілька симптомів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015