Як стрес б’є вас в спину?

Ще 100 років тому лікарі ставили своїм пацієнтам, що скаржаться на болі в спині і шиї, такий діагноз, як «роздратований хребет». Адже найбільш значущими негативними емоціями, пов’язаними з проблемами в спині, є гнів, злість, страх, а також недовірливість, тривожність і нерішучість. Доведено, що в багатьох випадках, щоб полегшити людям біль у хребті, потрібно коригувати не тільки фізіологічні порушення, а й впливати на соціальні та психологічні фактори.

Замкнуте коло
Тривалі переживання зі знаком мінус — це аж ніяк не щось ефемерне, що відбивається тільки на душевному стані, а й цілком реальна фізична загроза. А головною мішенню хронічного стресу є м’язи. Якщо в здоровому стані вони напружуються тільки для здійснення фізичних зусиль, то у людини, який загруз у негативних емоціях, вони залишаються перенапруженими і жорсткими стільки, скільки триває стрес. Якщо його вплив довготривалий, то з часом м’язи втрачають еластичність і навіть в спокійному стані залишаються жорсткими, стислими. При цьому вони здавлюють нерви і судини, через що погіршуються кровообіг і живлення тканин. І виникає хронічна, так звана стресова біль в спині.

Перебуваючи в тривалому стресі, людина часто перестає контролювати свою м’язову напругу і немов би втрачає навик розслаблятися. Це стає помітно навіть зовні. Втягнута в плечі шия, зігнута спина, шаркаюча хода — адже саме так часто виглядають люди, яких скрутила біда. Неправильний руховий стереотип, що змушує людину приймати і зберігати нефізіологічна пози, веде до ще більших перевантажень м’язів. А від цього ще відчутніший біль. Ну а сильний біль, в свою чергу, призводить до ще більшого перенапруження м’язів. Замкнуте коло …

Щоб подолати сильний вплив емоційного стану на здоров’я, необхідна консультація різних фахівців — невролога, психолога, психотерапевта, ортопеда-травматолога. Для підтримки здоров’я необхідно виховувати в собі стан внутрішнього спокою, витриманого і усвідомленого реагування на будь-які неприємності. Важливо вміти правильно розслаблятися, перемикатися, відпочивати.

Але ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Адже, якщо вже існує захворювання, краще звернутися до фахівців та разом подолати його.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015