Про відділення

prima-verteba_048

Ультразвукове дослідження

УЗД з успіхом застосовується практично у всіх галузях медицини; частіше — в терапії та педіатрії, акушерстві та гінекології, урології та андрології, ендокринології (для діагностики захворювань щитовидної залози УЗД взагалі є методом вибору). Однак і ортопеди-травматологи, і судинні хірурги отримують за допомогою ультразвуку чимало необхідних для діагностики та контролю якості лікування даних.

Завдяки своїй доступності і практично повної відсутності протипоказань, неінвазивності, високу інформативність і відносно невеликій вартості послуги для пацієнта ультразвукова діагностика в останнє десятиліття отримала широке застосування в багатьох клініках, які ведуть амбулаторний прийом, а у пацієнтів всіх вікових груп користується безумовним попитом.

Ось далеко не повний перелік можливостей УЗ досліджень:
— Органів черевної порожнини — гепатобіліарної системи, підшлункової залози, шлунка, селезінки, частково кишечника;

— Сечовидільної системи — нирок, сечоводів, сечового міхура;

-ендокрінной системи — наднирників, щитовидної і паращитовидних залоз;

— Молочних залоз, слинних залоз, лімфатичних вузлів ,;

-в акушерстві та гінекології — встановлення терміну вагітності, скрининги плода, дослідження матки і її придатків, динамічне спостереження зростання і дозрівання фолікулів паралельно з вивченням властивостей ендометрію (т.зв. фолікулометрія);

-в чоловічої сечостатевої сфері — дослідження передміхурової залози і органів мошонки, доплерографія судин статевого члена при порушенні еректильної функції;

— Допплерівські методики дослідження серця і судин практично всіх локалізацій;

-нейросонографія (дослідження структур мозку немовлят);

— Дослідження м’яких тканин і кістково-м’язової системи.

Правила підготовки до УЗД.

Для проведення УЗД органів черевної порожнини, нирок і надниркових залоз для гарної візуалізації (особливо у здорових та літніх пацієнтів) рекомендується дотримуватися таких правил підготовки.

За 2-3 дні до проведення дослідження слід виключити з раціону продукти, що викликають метеоризм, до яких відносяться в першу чергу чорний хліб, бобові, свіжі овочі і фрукти, молоко, соки, газовані напої. Літнім і огрядним пацієнтам призначають ферментні препарати (фестал, мезим, панкреатин) 2-3 дня під час прийому їжі. Бажано легко повечеряти напередодні дослідження. Якщо ж у Вас немає можливості провести дослідження вранці, допускається легкий сніданок (наприклад, несолодкий чай з булочкою) за 6-8 годин до дослідження. Прийом їжі небажаний також і тому, що відбувається скорочення жовчного міхура і стає практично неможливим об’єктивно оцінити його стан. Застосування очисної клізми діскутабельнимі. Якщо Вам рекомендовано і УЗД, і ФГДС, проводять спочатку УЗД, а не навпаки, тому що під час ФГДС шлунок заповнюється повітрям для розправлення його стінок і виникає метеоризм.

Для дослідження органів малого таза (ОМТ) і чоловіків, і жінок через передню черевну стінку (абдомінальним датчиком) необхідно наповнити сечовий міхур, для цього за 1-1,5 години до призначеного часу дослідження слід випити близько 1-1,2л негазованої рідини.

Перед дослідженні ОМТ трансвагінальним датчиком (ТВ УЗД) сечовий міхур спорожнюють; слід пам’ятати, що метеоризм ускладнює дослідження, так що не завадить прийняти заходи для його запобігання дотриманням правил, викладених вище.

Чоловікам перед УЗД передміхурової залози трансректально (ТР УЗД) проводять вимірювання об’єму сечового міхура з наступним визначенням залишкового об’єму, а потім, після спорожнення сечового міхура, досліджують передміхурову залозу через пряму кишку. Напередодні проводять туалет промежини і очисну клізму.

УЗД щитовидної і молочних залоз, лімфатичних вузлів, суглобів і м’яких тканин, серця, судин і нейросонографія підготовки не вимагають.

 

Ціни на УЗД