Лікування суглобів йогою

Гугл пацієнти


Є в медичних колах таке поняття, як «гугл пацієнти». Це пацієнти, які, начитавшись інформації в інтернеті, призначають собі лікування. Так, деякі з них призначають собі заняття йогою при захворюваннях суглобів.


Йога панацея


На сьогодні заняття йогою щільно асоціюються в суспільстві зі здоровим способом життя. Але мало хто говорить про ризики і можливі травми при таких заняттях. Різні чинники можуть збільшувати ризик для звичайної людини. В першу чергу це те, що методика була розроблена індійськими практиками, для яких сидіти, наприклад, зі схрещеними ногами — це повсякденна звичка. І йогівські асани стали лише розвитком звичних для індійців поз. Сучасні ж офісні працівники, просидівши весь день в кріслі, приходять пару раз в тиждень в зал і намагаються скрутитися в положення, для якого у них немає ні гнучкості, ні здоров’я. І в кінцевому рахунку завдають своєму здоров’ю непоправної шкоди. А, між тим, їм потрібна лікувальна фізкультура або навіть лікування.

У йозі існують асани, які можуть викликати пошкодження шийних хребців, наприклад. Справа в тому, що в нормі шия може згинатися на 75 градусів назад, на 40 градусів вперед, на 45 градусів в сторони і обертатися на 50 градусів вправо-вліво. Практикуючі йогу зазвичай значно перевищують ці можливості. Середній учень може повертати голову аж на 90 градусів, що вдвічі перевищує допустимі значення. І така надгнучкість шиї заохочується вчителями! У позі кобри голова повинна відкинутися назад якомога далі, а в стійці на плечах голова, притиснута до грудей повинна утворити прямий кут з тулубом. Такі екстремальні положення голови і шиї можуть травмувати хребетні артерії, що призведе до утворення тромбів або їх пертисканню, з наступним пошкодженням мозку. Адже ці артерії з’єднуються в базилярну, що живить найважливіші відділи мозку, що відповідає за координацію, дихання, рух очей і ін. життєво важливі функції. Справа ускладнюється ще й тим, що багато інструкторів тиснуть фізично і морально на учнів, щоб ті прийняли ті чи інші пози, «через не можу».

Ні, ми ні в якому разі не закликаємо вас відмовитися від занять, які приносять вам задоволення. Зокрема, ми не агітуємо вас відмовитися від йоги. Ми просимо вас бути уважнішими до свого здоров’я, не ставити собі діагнозів і не призначати лікування самостійно. Звертайтеся по допомогу до професіоналів. А від багатьох захворювань легше позбутися на початковому етапі. Зокрема, за допомогою кінезотерапії (лікувальної гімнастики) можна позбутися від багатьох захворювань суглобів і хребта. А ще краще попередити їх.

 

З любов’ю до вас, колектив клініки Prima Vertebra.

+38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015