Важкість в спині. Чи завжди про хворобу

Доброго понеділкового ранку:)

Як часто ви відчуваєте важкість в спині? Та чи завжди потрібно хвилюватися?
Ось декілька причин важкості в спині, які не пов’язані з захворюваннями хребта:

1. Фізичні навантаження при веденні домашнього, дачного господарства, інтенсивних занять спортом. У цих випадках, при втомі, в м’язах виділяється велика кількість молочної кислоти, скелетні м’язи втрачають свою еластичність, можуть набрякати. Це породжує ряд неприємних відчуттів у людей: важкість, тягнучі або тиснучі болі при рухах, відчуття печіння на поверхні спини.
2. Малоактивний спосіб життя або тривале перебування в одній позі. У людей, що займаються розумовою працею і перебувають понад дві години в одній позі, може з’являтися важкість в поперековому відділі і вище нього через застійні явища в цій зоні, тимчасові порушення периферичного кровообігу. Такі процеси також характерні для людей огрядних, з великою вагою, які ведуть малорухливий спосіб життя.
3. Болі і давлячі відчуття в спині або попереку можуть бути наслідком збою в роботі шлунка або кишечника (при посиленому газоутворення або труднощі з переварюванням їжі при переїданні).
4. Переохолодження часто провокує спазм капілярів і уповільнює кровообіг внутрішніх органів (хребта, нирок), це і зумовлює появу неприємних відчуттів в спині.
5. Передменструальний синдром і регули у жінок. Цей процес пов’язаний з щомісячними змінами в матці, відторгненням її слизових оболонок, що часто стає причиною появи хворобливих відчуттів і важкості в попереку.
6. Вагітність. Зародження ембріона і розвиток плода в області малого тазу проходить з плавним його розширенням, крім того, матка постійно збільшується в розмірах. Всі ці фізичні фактори породжують тиск в нижній частині спини.
7. Споживання великої кількості рідини, особливо на ніч. Такий питний режим може перевантажувати ниркову систему і сповільнювати природний відтік сечі. Так може бути і при споживанні великої кількості солоних продуктів.
8. Психоемоційні перенапруження. При сильному стресі м’язи спини спазмовуються, викликаючи відчуття скутості, здавлення і дискомфорту.

Відчуття важкості в цих випадках проходить при усуненні основної причини або по завершенню перебудови організму.

Активним людям необхідно знижувати навантаження і вміти повноцінно відпочивати, а гіподінамічним громадянам, з надмірною вагою, важливо ввести в своє життя гімнастику і тривалі прогулянки на свіжому повітрі.
Працівникам розумової праці будуть корисні фізкультурні паузи в процесі трудової діяльності.
Вагітним жінкам для полегшення гінекологи часто рекомендують носіння бандажа.
При емоційних розладах важливо вміти вчасно розслаблятися.

Але, якщо біль або важкість не проходять тривалий час, обов’язково зверніться за консультацією до фахівців.

Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії — ваш провідник в світ здорового хребта та суглобів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015