Хвороба Дюпюітрена

Контрактура, або хвороба Дюпюітрена — це важка і поширена хвороба кисті, причина якої неясна. Серед усіх захворювань опорно-рухового апарату на її частку припадає 1-3%. Існує безліч гіпотез і теорій, які намагаються пояснити її виникнення. Так буває завжди, коли немає чіткого уявлення про механізми захворювання. У чоловіків контрактура Дюпюітрена має тенденцію до більш швидкого прогресування, ніж у жінок. Більшість випадків зафіксовано у чоловіків. Хвороба Дюпюитрена робить інвалідами молодих і здорових людей, виникаючи у віці старше 30 років. Особливо часто зустрічається від 40 до 60. Якщо захворювання виникає в молодому віці, то, як правило, відзначається швидке прогресування симптомів і більш важкий перебіг хвороби.

Передбачається, що серед факторів, що її викликають, можуть бути травматичні ушкодження кисті, гормональні порушення (цукровий діабет), неврози, травми ліктьового нерва, шийний остеохондроз, і, звичайно ж, обтяжена спадковість. На користь генетичних причин цього захворювання схиляється все більше фахівців, оскільки випадки хвороби Дюпюїтрена повторюються в різних поколіннях однієї семьі. Починається хвороба з появи омозолелостей у вигляді вузликів на шкірі долонь. У цей початковий період хвороби пацієнт скаржиться на відчуття стягування пальців. Потім під шкірою з’являються спаяні з нею фіброзні тяжі, які викликають згинаючу контрактуру пальців і буквально «скрючують» руки. Ці фіброзні тяжі легко промацуються під шкірою. Найбільш часто в процес втягується безіменний палець і (або) мізинець. Часто контрактура Дюпюітрена розвивається одночасно на обох кистях.

Лікування і профілактика

Вилікувати хворобу важко, оскільки неясна причина захворювання. Для попередження формування контрактур потрібно максимально використовувати можливості консервативної терапії. Для цього використовують методи фізіотерапії, лікування ферментами, гормонами, вітаміном Е. Лікування спрямоване на розм’якшення тканин долонно апоневрозу і попередження склерозування. Проводяться ін’єкції гідрокортизону, грязьові аплікації, ін’єкції алое, масаж, лікувальна гімнастика. Багатьом пацієнтам з цією хворобою потрібна підтримка і вправи на розтяжку з теплим компресом. Якщо долоня дуже чутлива до схоплювання, може допомогти ультразвукове лікування. Іноді при місцевому запаленні кращим засобом лікування стають ін’єкції кортикостероїдних препаратів.

А ми, як завжди, попереджаємо: не встановлюйте собі діагноз самостійно, а звертайтеся за консультацією до фахівців.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015