Болять ступні ніг

Існує безліч причин, здатних викликати больовий синдром. Наприклад, якщо біль ниючий, то це може бути через перенапруження і перенення сильного навантаження, можливо, у зв’язку з носінням тісного взуття на підборах. Тут допоможуть ванночки, масажі, зміна взуття на більш зручну, зменшення навантаження на ноги.

Набагато більш серйозну небезпеку становлять травми, інфекційні, системні та запальні захворювання, різноманітні деформації. Наприклад, при плоскостопості звід стопи зникає, замість природної арки людина отримує практично гладку стопу. Це призводить до зміни розташування внутрішніх кісточок, здавлення нервів і судин.

Еще одне захворювання деформуючого типу — так звана діабетична стопа. Діагностується у пацієнтів із занедбаним діабетом 1 типу. Через порушення кровотоку опухає нога в районі стопи, людина кульгає, на шкірі з’являються трофічні виразки. Необхідно терміново знижувати рівень цукру і надалі ретельно за ним спостерігати.

Деформуючий артроз — також причина болю в стопі. При цьому захворюванні пальці втрачають свою природну форму, стають схожі на гачки, рухаються погано. Людина відчуває значні проблеми з ходінням. Одним зчленуванням не обходиться, відразу виходить з ладу кілька суглобів.

Часто причиною болів в гомілковостопному зчленуванні і самої стопі є недуги запального характеру.

Діагноз «бурсит» ставлять після рентгенографічного дослідження. Захворювання являє собою запалення суглобових сумок, які по-науковому називаються бурсами.

Підошовний фасциит — хвороба, при якій ступня опухає і сильно болить. Від п’яти до пальців стопи проходить фасція — смужка зі сполучної тканини. Під час руху вона допомагає амортизації. Якщо сильно навантажувати стопу, то фасція запалюється. Болить підйом і нога збоку. Виразно больовий синдром проявляється вранці. Відомі випадки, коли фасція втрачає еластичність і костеніє, утворюючи п’яткову шпору. Вона впивається в м’які тканини і робить ходіння, в прямому сенсі слова, «по муках». Ті, хто випробував на собі цей стан, характеризують його, як наступання на цвяхи.

А ми, як завжди вас просимо не ставити собі діагнози самостійно та не займатися самолікуванням.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015