Чому болить у потилиці?

Потилична невралгія виникає при ураженні великого потиличного нерва, який розташований біля основи черепа на початку хребетного стовпа. Він відповідає за чутливість волосистої частини голови і іннервує м’язи, щоб забезпечити руху шиї. У цій області і локалізується біль при названої патології, в яку може також бути залучений і малий потиличний нерв.

Хвороба розвивається в результаті защемлення нерва. Біль є основним симптомом будь-якого виду невралгії. При потиличній невралгії вона може охоплювати шию, потилицю, поширюватися до вух, досягати очей. Больові відчуття носять інтенсивний характер, виникають раптово у вигляді печіння або електричних розрядів і зазвичай бувають односторонніми. Часто біль посилюється при поворотах голови. Іноді вона є настільки сильною, що викликає почуття нудоти і супроводжується блювотою. Область шиї і волосиста частина голови під час нападів можуть бути чутливі навіть для простого дотику.

Потилична невралгія може бути спровокована самими різними факторами. Розрізняють первинну і вторинну невралгії. Причину першої встановити буває досить складно. Передбачається, що вона може бути викликана: тривалим перебуванням шиї і голови в неприродній напруженій позі (сидіння за столом, комп’ютером, під час сну); переохолодженням голови або шийно-комірцевої зони; стресом, перевтомою; ослабленням м’язів шиї, пов’язаних з віком.

Вторинна невралгія виникає як ускладнення іншого захворювання, яким може бути: запальний процес; травма шиї; дегенеративний процес цій галузі хребта; бактеріальна або вірусна інфекція; системне захворювання (діабет, червоний вовчак та ін.); пухлина.

Невралгія потиличного нерва проявляється болем в потилиці, яка може бути симптомом і інших захворювань: мігрені, гіпертонії, невриту. Це ускладнює постановку діагнозу, необхідного для призначення правильного лікування. Тому, крім клінічної картини, що спостерігається лікарем, зазвичай призначаються рентгенологічне дослідження, комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія, які дозволяють отримати точне уявлення про патологічний процес і в багатьох випадках вказують на причини його виникнення. Усунення причини, що викликала ураження потиличного нерва, усуне і симптоми невралгії.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015