Мануальна терапія та масаж. В чому різниця?

А ви знаєте різницю між масажем та мануальною терапією?

Їх не можна порівнювати від слова «зовсім»

Щоб пояснити різницю, досить порівняти підготовку фахівців цього профілю. Масажистом може назвати себе будь-який, що пройшов короткостроковий курс навчання.

З мануальною терапією — не все так просто. Необхідно бути практикуючим лікарем, що спеціалізуються в області травматології, ортопедії або неврології.

Перш, ніж стати мануальним терапевтом, слід пройти курс навчання в медичному інституті для отримання відповідної спеціальності. Після чого не менше року піде на спеціалізацію. І тільки тоді можна приступати до освоєння мануальної терапії. Для курсу масажистів не потрібно навіть медичної освіти. Як бачите — різниця очевидна.

В нашій клініці всі масажисти — реабілітологи мають середню медичну освіту.

Масаж може входити в комплексну програму лікування, але не заміняти її. По суті, це рефлекторний метод впливу, який не має нічого спільного з маніпулятивним лікуванням. Радимо обходити «десятою дорогою» горе-фахівців, які намагаються вправити суглоби, похрумтіти ними і вставити на місце. Такі «масажисти від бога», скоріше, завдадуть шкоди, ніж будуть корисні.

Справжній масажист може оперувати тільки п’ятьма прийомами впливу:

  • розтиранням;
  • погладжуванням;
  • розминанням;
  • вібрацією;
  • постукувнням.

Причому, перераховані дії можуть проводитися тільки на м’яких тканинах. Це ще один фактор, який підтверджує, що масаж входить тільки в комплексну програму лікування.

Процедури масажу можуть входити в загальну програму лікування захворювань, що вражають опорно-руховий апарат, шлунково-кишковий тракт, або порушують нервову або серцево-судинну систему. У процесі впливу відбувається стимуляція, що збільшує лімфо і кровоотток в уражених ділянках тканин. Спостерігається нормалізація обміну речовин і підвищення загального імунітету.

Масаж можуть призначити в якості профілактичного заходу, з метою підняти життєвий тонус і поліпшити загальне самопочуття. Така додаткова міра впливу сприяє нормалізації м’язового балансу, що позитивно відбивається на функціональності організму в цілому.

Концепція мануальної терапії

Даний вид терапії не має нічого спільного з масажем, оскільки механізм впливу в ході процедур зовсім інший. Лікар коригує біомеханіку, відновлюючи стан кожного хребця, відповідно його анатомічного місця, звільняючи при цьому затиснуті між ними нервові закінчення. Він також може впливати на глибокі м’язи спини і будь-які суглоби. Є маса прикладів, коли мануальна терапія дозволила відновити функції суглобів, не вдаючись до складної операції.

Отже, висновки.

Масаж може входити в курс лікування, але його не можна розглядати в якості самостійної терапевтичної процедури. Мануальна терапія — це комплексна програма лікування, в яку можуть входити масажні процедури.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015