М’язевий біль або біль від грижі. Як відрізнити?

Існує захворювання, яке за симптомами дуже нагадує грижу диска — це міофасціальний синдром.

Але розрізнити між собою грижу та міофасціальний синдром нескладно, адже вони мають свої неповторні риси.

Головне — не приймати знайдену на МРТ грижу за остаточний діагноз, а досконально досліджувати та зіставляти всі симптоми.

Досить часто виникає така ситуація. У разі гострого болю людина іде на МРТ і там виявляють грижу диска.

Як ви вважаєте, який діагноз поставлять цій людині?

Правильно — «грижа диска». Хоча, за всіма законами медицини, опис знімка є не діагнозом, а лише однією з «цеглинок» правильного діагнозу.

Поряд з кожним хребетним диском симетрично розташовані два нервові корінці: один ліворуч, інший праворуч. Нерви, що відходять від одного корінця, іннервують строго визначену ділянку тіла, яка називається зоною іннервації корінця. Зони іннервації розташовуються на тілі смугами: від верхівки до пальців ніг. Шийні корінці іннервують шию і руки, грудні – грудну клітину та органи всередині неї, поперекові та крижові корінці іннервують поперек і все, що нижче, включаючи ноги та внутрішні органи живота та тазу.

Отже, грижа диска може впливати тільки на «свої» корінці і ніяк не може тиснути на корінці зверху або знизу — це неможливо, як неможливо самому потрапити вухом в око

А тепер увага! Біль виникає там, де грижа стикається з нервом, що відходить від корінця, потім біль поширюється по відгалуженням даного конкретного корінця. Тому всі симптоми грижі диска будуть проявлятися тільки в зоні іннервації корінця, на який впливає грижа. Отже, якщо біль відчувається в зоні того корінця, поряд з яким розташована грижа, то можна визнати, що це симптоми грижі.

А от якщо виявлена ​​грижа і локалізація болю не відповідають один одному, це явна проблема. В цьому випадку причина болю не в грижі диска, а, швидше за все, у схожій хворобі.

P.S. Істинна грижа диска вимагає досить складного лікування і не усувається простим закачуванням м’язів. А ось міофасціальний синдром, навпаки, чудово реагує на лікувальну фізкультуру та кінезіотерапію. Саме тому у комплексному лікуванні міофасціального синдрому зазвичай використовують адекватне фізичне навантаження.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015