Нахил таза назад. В чому небезпека?

Нахил таза назад часто виникає через тривале сидіння і тягне за собою біль, напругу і різні захворювання хребта.

Чому виникає ця проблема?

Від нахилу таза залежить стан вашої попереку. При нейтральному положенні тазу спина зберігає нормальні фізіологічні вигини, при нахилі тазу вперед створюється зайвий прогин в попереку, а при нахилі таза назад поперек стає плоським.
Для здоров’я спини необхідні всі фізіологічні вигини хребта, і якщо один з них пропадає, це негативно впливає на всі відділи, включаючи грудної і шийний.

Плоський поперек погіршує амортизацію, так що навантаження на хребет може обернутися хворобливими відчуттями, протрузією і грижею, проблемою з нервовими корінцями, жорсткістю і болем у м’язах.

Чому виникає нахил таза назад?

Головні причини цього порушення — довгий час, проведений сидячи, і неправильне положення тіла.

Якщо ви день у день по 6-8 годин зберігаєте неправильне положення, ваше тіло адаптується до цього. В результаті одні м’язи стають занадто жорсткими, інші — занадто розтягнутими і слабкими.
Жорсткі м’язи тягнуть за собою таз і нахиляють його назад, причому не тільки коли ви сидите, а й коли встаєте, ходите або присідаєте.

Як зрозуміти, що у вас є нахил таза назад?

Тест з двома пальцями

Встаньте прямо, помістіть один палець на виступаючу кісточку таза спереду, а інший — на кісточку таза позаду. Якщо таз у вас нахилений назад, палець на передній кісточці таза буде значно вище, ніж палець на задній.

Тест з рухами

Встаньте перед дзеркалом або попросіть партнера сфотографувати вас, щоб оцінити поставу з боку. Нахиліться вперед, виконайте присідання або просто сядьте на стілець.
Якщо при цьому ваш поперек округляється, причиною може бути нахил таза назад.

Тест зі стіною

Сядьте поряд зі стіною, притисніть до неї спину і витягніть ноги вперед. Якщо не виходить випрямити ноги, не скручуючи поперековий відділ хребта, у вас є нахил таза назад.

Як виправити нахил таза назад?

Виправлення постави вимагає комплексних заходів. Потрібно розтягувати і розслабляти жорсткі м’язи і активувати і посилити слабкі, розкрити стегна і знайти правильне положення сидячи.

Наш кінезотерапевт підбере для вас індивідуальний комплекс занять занять з урахуванням віку, стану здоров’я, рівня фізичної підготовки, діагнозу основного і супутніх захворювань.

Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії-ваш провідник в світ здорового хребта та суглобів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015