Навіщо нам тренувати гнучкість?

Гнучкість тіла — це простіше кажучи, ступінь рухливості суглобів. Разом з еластичністю м’язів це своєрідний показник молодості організму. Цей показник багато в чому вроджений, оскільки залежить від стану сполучних тканин. Але навіть якщо ви не плануєте присвятити життя художній гімнастиці, гнучкість потрібна всім.

Навіщо розвивати гнучкість тіла

Треновані суглоби потрібні не тільки професійним спортсменам. Поєднання еластичних м’язів і рухливості суглобів знімає фізичне напруження, покращує роботу всіх органів. Гнучкість — це діапазон рухливості суглобів. Чим більше цей показник, тим краще.

Шість причин розвивати гнучкість:

  • зменшується напруга м’язів, тим самим знижується втома;
  • істотно поліпшується координація рухів;
  • знижується стрес, поліпшується концентрація уваги;
  • покращується здоров’я кровоносної системи, поліпшується еластичність судин;
  • ефективна профілактика гіпертонії;
  • поліпшується робота внутрішніх органів.

Це основний фізичний навик, який потрібно розвивати. Діти гнучкі самі по собі, але з віком ця якість може поступово зменшуватися. Потрібні регулярні вправи, щоб зберегти рухливість суглобів в літньому віці. Це покращує роботу не тільки опорно-рухового апарату, а й усіх органів.

Як поліпшити гнучкість?

Зберегти і розвинути гнучкість суглобів допоможуть вправи на гнучкість. Друга їх назва стрейч-тренування. Розтяжка допомагає позбутися від емоційного стресу.

Правила безпечного стрейч-тренування для початківців:

Тільки заняття з тренером. Освоювати будь-який комплекс для розвитку гнучкості краще під контролем професіонала. Це потрібно, щоб розрахувати правильну інтенсивність навантажень, уникнути травм. Пізніше вправи на розтяжку можна включати в програму самостійних тренувань.

Регулярність занять. Вправи на гнучкість варто робити 2-3 рази в тиждень. Тільки егулярні заняття допоможуть досягти потрібних результатів. Їх бажано включити в звичний комплекс вправ.

Для розвитку гнучкості найкраще підходять йога, пілатес. Вони допомагають натренувати всі групи м’язів, сприяють зняттю стресу. В їх основі — повільні, плавні рухи. Це знижує ризик травми, якщо виконувати правильно.

А як ви тренуєте свою гнучкість?

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015