Прийшов час утеплитися

Синоптики попереджають, що в Україну насувається похолодання і мінусова температура. А в деяких регіонах вже випав мокрий сніг.

Гарного понеділка! Щож, прийшов час утеплитися.

Бо наше тіло не любить холод і намагається від нього захиститися: піднімає «шерсть» мурашками, стискається, щоб захистити внутрішні органи, тремтить і напружує м’язи, щоб зігрітися. Спина особливо вразлива перед переохолодженням. Низькі температури можуть викликати не просто дискомфорт і біль, але і цілий ряд захворювань. Багато з них, якщо не звернутися до лікаря вчасно, можуть стати хронічними.

Спочатку низькі температури впливають на шкіру. Вона блідне, покривається мурашками, судини різко скорочуються. Потім холод доходить до м’язів. У них погіршується кровообіг, настає спазм. Якщо вчасно не зігрітися, переохолодження добереться і до нервових закінчень. І тоді може початися радикуліт — запалення нервових корінців спинного мозку.

Симптоми залежать від того, в якому відділі хребта перебувають постраждалі нервові закінчення.

Якщо в шийному, то важко повернути голову, біль віддається в плечі і потилицю, голова болить і паморочиться, в вухах шумить.

Якщо в грудному, то різкий біль ніби охоплює грудну клітку. Найчастіше нервові корінці запалюються в попереково-крижовому відділі хребта. І тоді сильний біль при русі і в спокої з’являється в нижній частині спини, віддається в нозі, важко зігнутися і розігнутися.

Якщо від холоду постраждали м’язи спини, то у хворого може початися міозит — запалення скелетних м’язів. Його симптоми: нав’язливий ниючий біль, скутість рухів, біль може посилюватися при дотику. Міозит, як і радикуліт, у хворого може перейти в хронічну форму. І тоді уражені тканини перестають виконувати свою функцію і атрофуються. А це вже серйозна шкода здоров’ю аж до інвалідності.

Особливо беззахисні перед холодом люди, які працюють фізично на вулиці або в прохолодному приміщенні. Натруджені м’язи легше віддають тепло і можна не помітити переохолодження, поки воно не дасть про себе знати напругою і болем. Так само негативно відбивається на спині і постійний контраст температур, наприклад, при переході з холоду в сильно натоплене приміщення.

Тож, будьте уважні до своєї спини, вдягайтеся тепленько і будьте здорові

Будьте здорові разом з Prima Vertebra

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015