Про хронічний тазовий біль

Синдром хронічного тазового болю — це комплекс ознак, що сигналізують про розвиток захворювань органів малого тазу. Основним симптомом виступає біль нижче пупка, в надлобковій і клубовій області, крижах і промежини. Синдром може виникати у жінок і чоловіків. Про жіночий СХТБ кажуть, якщо дискомфортні відчуття в тазу зберігаються протягом півроку. У чоловіків стан діагностують, якщо болі присутні протягом 3 місяців за останні півроку.

Особливостями хронічних тазових болів вважаються:

  • відсутність чіткої локалізації;
  • тупі, ниючі, тягнучі, тиснучі відчуття (не гострий біль);
  • біль поширюється в промежину, область ануса, стегна, сідниці, рідше в живіт і грудну клітку;
  • періодично виникають больові кризи (болі посилюються без видимої причини);
  • дискомфорт стає причиною іпохондрії, апатії.

Для СХТБ характерна варіативність симптомів. У чоловіків частіше виникають дизуричні розлади, схожі на хронічний цистит або простатит. Найчастіше у хворих знижується лібідо, розвивається еректильна дисфункція. Можливі порушення травлення, відсутність апетиту. У деяких випадках спостерігаються порушення чутливості в області геніталій, відчуття поколювання або холоду.

У жінок больові відчуття часто віддають в сідниці, стегна, промежину, статеві губи. Посилюються під час фізичних навантажень, статичного положення, при піднятті важких предметів, під час статевого акту, в період овуляції і менструації. На тлі хронічних болів часто спостерігаються дратівливість, безсоння, зниження працездатності. Поступово розвивається депресія. Суб’єктивне сприйняття болю змінюється.

Пацієнтки часто характеризують її, як нестерпний, пекучий, виснажливий.

Причини

Вчені заявляють, що синдром хронічної тазової болі у жінок і чоловіків розвивається при поєднанні імунних, неврологічних та ендокринних дисфункцій з психологічними факторами. Однак в перевазі випадків передумовою для розвитку захворювання є реальні патології внутрішніх органів.

Жінки:

  • Захворювання запального характеру. Захворювання жіночих репродуктивних органів супроводжуються гострим болем. Без правильного лікування запалення і його прояви стають хронічними.
  • Спайки. Запальні зміни нерідко запускають розростання сполучної тканини між органами. Болі є наслідком натягу тканин і мікроциркуляторних порушень.
  • Неоплазії. Об’ємні новоутворення здатні здавлювати навколишні органи, що проявляється болями без певної локалізації.
  • Ендометріоз. Ендометріоїдні вогнища утворюються в області репродуктивних органів і поза геніталій. Циклічне відторгнення клітин провокує постійне запалення.
  • 25Варикозне розширення вен. Надмірне переповнення судин може стати причиною неадекватної стимуляції нервових закінчень.

Негінекологічними причинами СХТБ можуть бути захворювання сечовивідної і травної системи, неврологічні патології, пухлини нирок, ураження суглобів і кісток. Приблизно у 2% пацієнток з’ясувати об’єктивну причину розвитку синдрому не вдається.

Чоловіки

У чоловіків синдром тазового болю найчастіше викликаний інфекційними захворюваннями, що протікають латентно (мікоплазмоз, хламідіоз, трихомоніаз, вірусні інфекції). У ряді випадків спостерігається асептичне запалення простати на тлі мікроциркуляторних порушень, обумовлених відсутністю регулярного сексуального життя, варикозом вен, запорами, зайвою вагою, малорухливим способом життя. Пошкодження периферичних нервів може бути наслідком перенесеної хірургічної операції або неврологічної патології. Ішемічні зміни в тканинах посилюють нераціональне харчування, зловживання алкоголем, кавою, ожиріння.

Якщо ви помітили хоча б невеликий дискомфорт, зверніться до фахівця на консультацію. Будьте уважні до себе.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015