Від користі до шкоди один крок

Ми впевнені, що ви вже знаєте, що ваш смартфон може принести вам не тільки користь, але й додати деякі проблеми зі здоров’ям

Ось деякі з них:

1. «Текстова шия»

Текстова шия (Text Neck) — цей термін існує у лікарів для опису спинномозкового розладу, що виникає при надмірному використанні смартфонів. Звичне положення нашої голови без навантаження на шийний відділ хребта — вертикальне. Але коли ми читаємо текст на смартфоні, то схильні згинати шию під кутом 60 градусів, що збільшує навантаження на шию. Тривале використання смартфона здатне викликати біль в шиї, і отже, може привести до захворювань хребта. За даними дослідження, опублікованого в «Washington Post» (Вашингтон пост), близько 80% дорослих людей страждають від цієї проблеми зі здоров’ям.

Рішення: Кращий спосіб уникнути цієї проблеми зі здоров’ям — це підняти телефон до рівня очей і тримати його, залишаючись з прямим положенням спини. Зробіть такий стан тіла своєю звичкою навіть якщо це виглядає незграбно. Друге спосіб: замість того щоб гнути шию, просто опускайте очі вниз.

2. Втрата зору

Читання дрібного шрифту на смартфоні також може назавжди зіпсувати ваш зір. Такі проблеми зі здоров’ям виникають, коли очі знаходяться в постійній напрузі, дивлячись на джерело світла, що виходить від смартфона. Читання з планшета або смартфона при відсутності зовнішнього освітлення додатково тільки підсилює проблему, в результаті чого починають запалюватися і боліти очі. Ваш зір може погіршитися, і вам, можливо, доведеться перейти на окуляри.


Рішення: Кращий спосіб уникнути цієї проблеми зі здоров’ям полягає в тому, щоб відвертатися від смартфона з регулярними інтервалами. Перервіться і подивіться на що-небудь далеко і зосередьтеся на цьому на деякий час, перш ніж повернути погляд до екрану смартфона.

3. Проблеми з зап’ястям

Ще одна проблема, яка виникає при тривалому використанні смартфона — проблема зап’ястя. Утримуючи смартфон в руці, ми даємо додаткове навантаження на зап’ясті. Зазвичай для того, щоб утримувати смартфон ми напружуємо кисть руки, виконуючи дії на екрані вказівним пальцем. Тенденція утримувати таку позу протягом більш тривалого часу кожен день створює додаткову біль в зап’ясті.

Рішення: Ви можете змінювати положення руки і пальців при читанні зі смартфона. І по можливості, краще класти смартфон на поверхню: на стіл, на коліна і т.д.

4. Оніміння пальців

Аналогічно, як і в ситуації з зап’ястям, при тривалому користуванні смартфоном виникають проблеми зі здоров’ям пальців. Коли ви довго працюєте зі смартфоном пальці можуть затікати, відчувається поколювання і навіть похрускування, внаслідок повільної циркуляції крові в місці від ліктя до кисті руки. Якщо не виправити цю ситуацію, то наслідки можуть виявитися не дуже приємними.


Рішення: По можливості, намагайтеся менше тримати смартфон в одному положенні в руці. Спробуйте чергувати руку, якщо ви добре володієте обома руками або кладіть смартфон на поверхню, як планшет, щоб працювати з ним. Періодично виконуйте розслаблюючі вправи для пальців, як у дитинстві, пам’ятайте: «Ми писали, ми писали — наші пальчики втомилися». Також сприятливо діють паузи при використанні смартфона при читанні, — відкладіть смартфон в сторону на хвилину кожні 15 хвилин.

5. Збільшуються зморшки на обличчі

Положення тіла під час використання смартфона впливає на стан спини і шиї, а від них значною мірою залежить краса обличча. Проблеми з поставою і порушення статики шиї приводять до погіршення кровообігу і харчування тканин обличчя, порушення лімфовідтоку, а також дисбалансу тонусу лицьових м’язів.

Рішення: Намагайтеся тримати телефон на рівні очей або на 10 см нижче, щоб забезпечувати фізіологічне положення голови і шийного відділу. Якщо ви не можете тримати телефон на такій висоті, то намагайтеся опускати саме погляд, а не голову.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015