Як зберігати спокій?

Доброго понеделкового вечора) Сьогодні наші поради будуть стосуватися того, як зберігати спокій в нинішніх умовах і не піддатися паніці.

Перше, що ви можете зробити, це зізнатися собі, що вам дійсно страшно. І це нормально.
Деякі люди ховають свій страх за гумором або сарказмом. Але страх, при цьому не зникає, він просто маскуюється. І в майбутньому може проявития різними тілесними симптомами.

Страх — це природне почуття, і немає потреби повністю викреслювати його з нашого життя. Якщо це справжній страх, що виник, наприклад, під час нещасного випадку або при зустрічі з небезпечним тваринам, він допомагає нам, посилюючи фізичний захист, приводячи до відповідного стану емоційну і ментальну сферу, що дозволяє протистояти небезпеці. Незалежно від того, вирішите ви втекти або зустрітися віч-на-віч з причиною вашого страху, вам необхідна ця додаткова енергія, яка виробляється фізичним тілом завдяки надлишковій адреналіну.

Однак якщо страх перетворюється в паніку, це стає проблемою, вирішенням якої варто зайнятися. Якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися з нею самі, зверніться до фахівця. Але все ж існує ряд речей, які можна зробити самостійно.

Як впоратися?

Прислухайтеся до свого тіла. Якщо ви відчуваєте якісь тривожні симптоми, пам’ятайте, що це зовсім не обов’язково коронавірус. Можливо, м’язова напруга або утруднене дихання викликані стресовим станом, в якому ви перебуваєте. Існують і інші причини для виникнення цих симптомів — наприклад, алергія. Спробуйте згадати, що допомагає вам позбавитися від фізичної напруги — можливо, повільне і глибоке дихання? Некваплива прогулянка? Пробіжка? Все, що може допомогти вам скинути напругу, буде доречно.

Зверніть увагу на те, де ви черпаєте інформацію. Важливо бути в курсі подій, але в якийсь момент надмірне споживання інформації стає проблемою. Воно не стільки допомагає вам отримати об’єктивне уявлення про те, що відбувається, скільки ввергає в додатковий стрес. Об’єктивний розгляд ситуації в цілому може допомогти вам заспокоїтися. Змінити фокус з кількості захворювань на збільшення видужуючих в світі також допоможе.

Головне, що ми самі можемо зробити у випадку з коронавірусом — це дотримуватися правил гігієни. Ми схильні думати, що в екстремальних ситуаціях можуть допомогти тільки крайні заходи.

Насправді, миття рук — один з найбільш ефективних способів профілактики коронавируса.

Запам’ятайте, що не існує зв’язку між рівнем вашого хвилювання і рівнем небезпеки. Паніка ніяк не впливає на реальний рівень загрози.

На ситуацію впливають тільки дії, що вами вживаються.

Займіться речами, які знаходяться в ваших силах.

Дотримуйтесь особистої гігієни, дихайте свіжим повітрям, слідкуйте за своїм харчуванням, їжте більше зелені, фруктів, пийте достатньо чистої води, займайтеся фізичними вправами, частіше провітрюйте приміщення, в якому живите або працюєте.

Все це прості і вже давно відомі правила профілактики будь-яких захвоювань. Але вони також допоможуть вам справитись з тривогою та страхом. Бо тоді ви точно будете знати, що робите все, що залежить від вас.

І ще одне. Частіше зупиняйтеся і запитуйте себе, чі дійсно мені зараз, в цю хвилину, щось загрожує? І ви зрозумієте, що частіше за все, ні (хіба що за вами женеться тигр:) бо наші страхи живуть в майбутньому.

Бажаємо вам здоров’я та душевного спокою!

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015