Яке взуття найгірше для ваших ніг?

Багато з нас хоч раз відчували біль і втому після ходьби на високих підборах протягом дня, або хворобливість в ногах після того, як ми пройшли кілька кілометрів у взутті з плоскою підошвою. Але те, як наша взуття насправді впливає на стан ніг, і яке взуття ми дійсно повинні носити, щоб зберегти ноги здоровими і красивими, мало хто знає.

Так які небезпеки таять у собі всі види нашої улюбленої взуття?

Туфлі на шпильці (stiletos)

clothes_shooes-spring2010_vr-obuv

Носіння каблуків зрушує вага всього тіла на подушечки пальців ваших стоп, в свою чергу збільшується тиск на передню частину стопи, це також створює проблему балансу: — змушує ваші коліна і стегна зміщуватися вперед, ушкоджуючи м’язи, суглоби, і зв’язки спини і ніг. Носіння цього виду взуття може викликати: переразгибание хребта, розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба, переломи або травматизацію середнього відділу стопи, невриноми (доброякісні пухлини нерва), утиск нервів, бурситу великого пальця стопи.

ТУФЛІ НА ВИСОКУ ПЛАТФОРМІ (wedges)

Цей вид взуття також має піднесення і ухил по косій як і в попередньому типі взуття, від якої також створитися тиск на передню частину стопи і все тіло подається вперед. Але цей тип каблука, як правило, мають більше подушки, а також вони часто мають платформи, які захищають звід вашої стопи і зменшують кут нахилу. Це допомагає з балансуванням. Носіння цього взуття може призвести до: перерозгинання хребта, розтягування зв’язок гомілковостопного суглоба,, перелому або травмування середнього відділу стопи, невриномі (доброякісна пухлина нерва), ущемлення нервів, бурсити великого пальця стопи.

ТУФЛІ НА товстому каблуці (ancle booties)

Залежно від висоти каблука, це може викликати аналогічні проблеми, як і в туфлях на шпильках. Такі каблуки повинні бути від 5-и см і нижче. Тут діє наступне правило, це стосується всіх типів каблуків, — «при підйомі п’яти щодо носка на кожні 2,5 см тиск ваги вашого тіла на передню частину стопи збільшується на 25%». Тобто при вазі в 50 кг і при висоті каблука в 5 см тиск на передню частину стопи буде 75 кг, і відповідно навантаження на цю частину стопи збільшується в 2,5 рази. Плюс цього типу черевиків: матеріал навколо гомілковостопного суглоба допомагає тримати ноги стійко, що зменшує ризик травматизації, також це додає стабільність і допомагає балансуванню. Носіння цього взуття може викликати: переразгибание хребта і суглобів, бурсит великого пальця стопи.

БОТФОРТИ (Thigh high boots)

Якщо підбори високі, ви будете мати ті ж проблеми, як і на шпильках — переразгибание хребта, тиск на подушечки ваших ніг і відсутність балансу. Але оболонка навколо ноги створює більше захищеності ніг в цілому, це може допомогти зі стабільністю. Носіння цього взуття може викликати: переразгибание хребта, розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба, переломи або травматизацію середнього відділу стопи, невриноми (доброякісні пухлини нерва), утиск нервів, бурсит великого пальця стопи.

Балетки (ballet flats)

 

2310s

Існує така річ, як занадто плоский. Взуття, яка занадто плоска не забезпечує адекватної підтримки зводу, амортизацію або ударо поглащение, що і потрібно для розвитку плоскостопості. Однак балетки є гнучкими і змушують м’язи працювати важче, що робить їх сильнішими — це хороша річ. Ще одна проблема: це високий ризик протиканія підошви постороннісм предметом. Носіння цього взуття може викликати: запалення, тендиніт, біль у п’яті, розтягнення, переломи напруги і зовнішні пошкодження (наприклад, наступивши на цвях).

Конверс-КРОССОВКИ (converse sneakers)

Ці кросівки мають більш товсту підошву, ніж балетки, тому вони забезпечують кращу амортизацію. Для тих, хто потребують додаткової підкладці або супінатори, кросівки Converse дозволяють додавати додаткову підтримку всередині. Крім того, вони дуже гнучкі — м’який передок може бути більш зручним для тих, хто страждає від бурситу. Матеріал також захищає ногу від навколишнього середовища. Носіння цього взуття може викликати: запалення, тендиніт, біль у п’яті, штами і переломи напруги.

Бігові кросівки (RUNNING SNEAKERS)

chto-vredno-dlya-sustavov

Занадто багато смягчителей не найкраща річ. Коли у вас є багато смягчителей, ви не отримуєте від ніг до мозку зворотного зв’язку, яка дозволяє сприйняти землю. Це взуття ідеально підходять для руху вперед, тобто біг, ходьба, біг підтюпцем (НЕ туризм, танці, їзда на велосипеді і т.д.). Носіння цієї взуття може викликати: хронічні травми стресу, зокрема, в п’яті.

Шльопанці (flip-flops)

Більшість в’єтнамок занадто плоскі, занадто тонкі і дуже відкриті. Це піддає стопу більшого впливу з боку поверхні, також не забезпечує підтримку склепіння або амортизацію. Ремінець, який сидить між пальцями ніг також небезпечний, так як він змушує м’язи пальців ніг постійно стискатися для утримання шльопанці і призводить до перенапруження цих м’язів. Крім того, коли ваш великий палець на нозі не має достатньої підтримки ви збільшуєте ризик переломів ніг. Носіння цього взуття може викликати: запалення, тендиніт, біль у п’яті, розтягнення, переломи і зовнішні пошкодження (наприклад, наступивши на цвях).

Гумові чоботи (rain boots)

2f9561bc8e01b1a3ad83d1b02fb501bf

Викликають вологе середовище, а також, як правило, чоботи можуть бути виготовлені з латексу або інших товстих, що не дихаючих матеріалів. Ходити або перебувати в такому взутті довго не можна, і намагатися використовувати її тільки за призначенням. Верхня частина чобота може також викликати дискомфорт натираючи при ходьбі тильну частину стопи. Носіння цього взуття може викликати: цвіль, грибок, бактерії, віруси бородавок і пухирі.

Відповідно до вищевказаного найбільш «шкідливі» і найбільш травмонебезпечні — це тип взуття на високих і тонких підборах, трохи менше — це взуття на товстих високих підборах і високих платформах. Таке взуття потрібно використовувати тільки в необхідних випадках і протягом нетривалого періоду часу. Найбільш сприятлива поверхню для ходіння в такому взутті — це плоска, чи не слизька, рівна з твердим покриттям поверхню.

Найбільш «корисні» і найменш травматичні типи взуття — це кросівки для ходьби, кеди і туфлі на низьких підборах (до 2 см) за умови наявності в останніх ортопедичної устілки. Таке взуття найбільш сприятлива для носіння протягом тривалого періоду часу, менш вибаглива до рельєфу поверхні землі, підошва має середню амортизаційну здатність, покриваючи всю стопу має середню захист від впливу зовнішніх факторів, виготовляється таке взуття з еластичних і досить м’яких матеріалів, що попереджає пошкодження від дії внутрішніх чинників.

Кожен тип взуття має свої переваги і свої недоліки, також має своє призначення в практичному та естетичному сенсі. Наша публікація спрямована на визначення недоліків кожного з типів взуття і того, до яких наслідків може призвести нераціональне її використання.

Якщо у Вас виникли питання щодо профілактики ускладнень від носіння того чи іншого типу взуття, проблеми з підбором необхідного типу взуття, або вже є наявні пошкодження, — зверніться до нас і лікарі нашої клініки допоможуть Вам вирішити ці труднощі, і нададуть всі необхідні рекомендації.

Будьте здорові!

 

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015