Загартовуємось з контрастним душем!

image_mini1443508280

Контрастний душ — одна з найпростіших і доступних процедур для оздоровлення організму. З його допомогою ми можемо підвищити імунітет, омолодитися, вивести токсини. При боротьбі із зайвою вагою і целюлітом без контрастного душу так само не обійтися. Ну і звичайно ж — це прекрасний спосіб прокинутися і отримати заряд енергії на весь день!
А як же правильно приймати контрастний душ?

Рада 1.
Всі процедури, що гартують, в тому числі і контрастний душ, виконуйте, будучи здоровим. Якщо у Вас температура, нежить, кашель, ломота в тілі, навіть не починайте до тих пір, поки не вилікуєтеся. В іншому випадку Ви тільки завдасте собі шкоди.

Рада 2.
Якщо Ви вирішили зміцнити здоров’я контрастним душем, знайте, що ефект буде лише в тому випадку, якщо процедури виконувати регулярно. Відмінний варіант — 2 рази на день, добре — кожен день, а не один раз на 2 місяці.

Рада 3.
Звикайте до контрастному душу поступово, точно так, як і до будь-якого іншого новому впливу. Спочатку протягом півмісяця-місяця щодня приймайте комфортний душ. Під час процедури у Вас повинні виникати приємні відчуття.
Потім робіть тільки один контраст і не дуже довго стійте під холодною водою (близько 5-10 секунд). За тиждень-другий перейдіть на два, а потім і на три контрасту.
Іноді спочатку можете собі дозволити зменшити перепад температур. Це означає, обливайтесь теплою і прохолодною водою. Для того щоб «розгойдати» ослаблені організми, найкраще надходити саме так. Але дійшовши до відчуття явного холоду, обов’язково зробіть різкий стрибок і перейдіть відразу на крижану воду.
Багато починаючі не знають цього правила і «горять», знижуючи температуру поступово. Наприклад, доходять до 19-20 градусів Цельсія, а потім, не дивлячись на продовження загартовування, починають хворіти. Секрет в цьому випадку простий.
Вода такої температури в значній мірі вже охолоджує тіло, але вона є недостатньо холодною для «включення» дрімаючих захисних сил. Короткочасне різке обливання крижаною водою не встигає забрати багато тепла, проте надає дуже потужний вплив на нервову систему. І запускає механізми терморегуляції і імунного захисту.

Рада 4.
Приймайте контрастний душ в наступній послідовності. Спочатку обливаєтеся водою приємною для тіла температури. Потім її потрібно зробити настільки гарячою, наскільки це можна витримати (в розумних межах, звичайно, щоб не обшпаритися).
Через 30-60-90 секунд перекрийте гарячу воду і пустіть одну холодну. Обливши все тіло (через 20-30 або більше секунд), увімкніть найгарячішу воду, нехай вона обдасть все тіло. Особливо довго не ніжтеся, пустіть холодну. Цього разу під холодним душем постійте подовше (близько хвилини і більше). Потім знову прийміть не дуже довго гарячий душ і завершите холодним.

Рада 5.
Перед контрастним душем зробіть окрему процедуру контрастного душу спеціально для голови. Це можна робити прямо під краном. Зробіть 3 циклу, закінчуючи холодною водою.

Рада 6.
Обливайте всі частини тіла і не затримуйтеся подовгу на якомусь одному місці.

Рада 7.
Процедуру робіть з трьох контрастів (переходів від гарячої води до холодної).

Рада 8.
Завжди завершуйте контрастний душ тільки холодною водою. А перед охолодженням всього тіла не забувайте змочувати обличчя.

Рада 9.
Запам’ятайте цю схему:
Теплий душ (щоб тіло звикло)
Гарячий душ (до тих пір, поки приємно)
Холодний душ (20-30 або більше секунд)
Гарячий душ (від 20 до 40 секунд)
Холодний душ (близько хвилини і більше)
Гарячий душ (від 20 до 60 секунд)
Холодний душ (до тих пір, поки приємно)

Рада 10.
Якщо Ви вирішили оздоровитися, використовуючи контрастний душ обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Адже цю процедуру з обережністю потрібно починати людям, які страждають на гіпертонічну хворобу, порушенням кровопостачання мозку, тромбофлебіт і деякими іншими захворюваннями.
Дотримуючись вище перерахованим радам, Ви збережете молодість і здоров’я на багато десятиліть життя. І весь цей час будете почувати себе чудово. Будьте здорові!

 

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015