Коли «руки відвалюються»

Наші руки можуть витримати великі навантаження, але і у них є своє слабке місце, «ахіллесова п’ята». Це зап’ястний канал , де через один вузький отвір проходять 9 м’язових сухожиль і один серединний нерв. При тривалих монотонних рухах кисті тиск в цьому каналі підвищується. А так як нерв м’якше, ніж сухожилля, то пошкоджується саме він. Такий стан називається синдром зап’ястного каналу, або тунельний синдром.Це захворювання вважається професійним у багатьох робітників, складальників, креслярів, музикантів, м’ясників та ін. Тунельний синдром виявлено у кожного шостого обстеженого, що працює на комп’ютері. Через комп’ютерну мишку частіше уражається провідна рука, але при тривалій роботі за клавіатурою страждає і інша рука. Запобігти цьому стану набагато легше, ніж лікувати: в запущених випадках пошкоджується нерв, який відновлюється потім дуже довго.

Як проявляється тунельний синдром?

Спершу з’являється слабкий ниючий біль, дискомфорт в зап’ясті після тривалої роботи. Іноді — у вигляді свербежу, тремтіння. Біль швидко зникає після перерви, добре допомагає розминка. Серединний нерв іннервує більшу половину кисті (з боку великого пальця), тому характерна ознака тунельного синдрому — відсутність болю в мізинці в початковій стадії.

Протягом декількох років перерви «між болем» коротшають, а слабке неприємне відчуття в зап’ясті при роботі стає нормою. Через якийсь час це відчуття і зовсім перестане зникати, додається скутість і відчуття печіння в області зап’ястя. Часто — вранці. Іноді виникає відчуття проходження електричного струму, напади пекучого болю. У деяких людей біль може віддавати вгору по руці, доходячи до голови: болі в області грудей, головний біль праворуч у правшів, болі в шийній області та в плечі. Через це люди часто плутають тунельний синдром з остеохондрозом.

До того ж — рухові порушення. Страждають і м’язи пальців. Слабкість може обмежити виконання тонких рухів пальцями — важко застебнути гудзики, зав’язати шнурки, зав’язати краватку.
Якщо болі раптом відступили, це не привід радіти: зниження чутливості сталося через пошкодження нерва, і відновлюється він потім дуже довго.

І не забувайте звертатися за консультацією та лікуванням до професіоналів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015