Міофасціальний реліз

Дуже важлива складова нашого організму, про яку останнім часом багато говорять — це фасція. Фасція представляє з себе сполучну оболонку, яка покриває органи, судини, нерви і утворює футляри для м’язів у хребетних тварин і людини. Більшість з вас бачили такі білі плівочкм, що покривають куряче м’ясо — це і є фасції.

В цілому фасція підтримує анатомічну цілісність організму, його кістково-м’язового скелету, завжди супроводжує і «диригує» рух в різних частинах тіла, і повертає органи і тканини в їх природне положення. Фасція працює як пружина або опора, яка «пам’ятає» конфігурацію тієї чи іншої структури тіла. У своєму «нормальному», здоровому стані, фасція може рухатися і ковзати без обмежень. Однак, в своєму «нещасливому» стані обмеження в русі фасції можуть привести до виникнення болю і втрати діапазону руху.
Фасціальна тканина може втрачати свою еластичність, стає тугою та малорухомою внаслідок таких факторів:
— регулярний стрес;
— пережиті травми;
— погана постава;
— емоційна травма.
Таким чином тіло стабілізується в період травми, тим самим провокується постійна напруга і деформації тіла.
Це процес можна описати, взявши як приклад шовковий костюм, який на вас одягнений. У разі, якщо потягнути за один з країв костюма, натяг буде відчуватися у всьому виробі, що викличе дискомфорт. Так само патерни фасціальної напруги поширюються по всьому тілу, тому впливають теж на все тіло.
Для того, щоб нейтралізувати цю напругу необхідні спеціальні техніки миофасціального розслаблення або міофасціальний реліз.
Техніка міофасціального релізу спрямована на м’яке розтягування і розслаблення м’язової і сполучної тканини і має поєднуватися з лікувальним масажем.

Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії— ваш провідник в світ здорового хребта та суглобів.

+38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015