Лікувальна фізкультура та звичайна зарядка. В чому різниця?

Лікувальна фізкультура головним чином спрямована на відновлення після травм, або в сукупності з іншими засобами вона виліковує безліч недуг. Часом здається, як людині з викривленням хребта взагалі може займатися фізкультурою і виконувати будь-які вправи з навантаженням. Однак це помилка, вправи лікувальної фізкультури мають лікуючу дію, вони опрацьовують глибокі м’язи проблемної зони, тим самим лікуючи хворобу. Для правильного вибору фізичних вправ необхідно знати причини, що викликали порушення функції рівноваги. Так, при односторонніх радикулітах необхідно
знизити * м’язовий тонус на стороні поразки м’язів, що здійснюють рух голови, хребта, застосовуючи вправи на розслаблення, коригуючі вихідні положення. При порушеннях постави у дітей, ослаблених хворих, навпаки, слід використовувати вправи, що сприяють зміцненню ослаблених м’язових груп, підвищення їх тонусу. Цього не можна зробити, займаючись звичайною зарядкою або відвідуючи тренажерний зал.


Часом ці вправи здаються дуже легкими і чудними. І часто, більшість людей і навіть серйозних спортсменів недооцінюють користь лікувальної фізкультури. А даремно, багатьом людям лікувальна фізична культура або скорочено ЛФК допомогла виправити викривлення хребта, вилікувала радикуліт, плоскостопість і багато інших хвороб.


Звичайна ж фізична культура також несе сприятливий ефект всьому організму, однак вона не спрямована на зцілення пошкоджених ділянок тіла.

Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії-ваш провідник в світ здорового хребта та суглобів.

+38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015