Незручний синдром

Біль в сідницях і біль, що поширюється від сідничного нерва іноді є результатом синдрому грушоподібного м’яза або його защемлення та подразення.

Завдяки грушоподібному м’язу, ви можете повертати стегно назовні. Синдром грушоподібного м’язу легко пропустити, оскільки він дуже схожий на інші опорно-рухові захворювання таза або попереку, наприклад поперекову радикулопатію або первинні крижові порушення. Симптоми цього захворювання залежать від того, що саме було піддано здавленню: судини, що відповідають за постачання поживних елементів в артерію або сам нерв.
Симптом Бонні-Бобровникова. Він характеризується проявом болю в ділянці сідниць, коли ногу хворого фіксують наступним чином: людина лежить в розслабленому стані на спині, його ногу згинають в тазостегновому і колінному суглобах.
Сильний, ниючий біль. Пацієнти відчувають тягнучі відчуття в м’язах, які найчастіше з’являються при знаходженні в вертикальному положенні протягом тривалого періоду часу. Хворобливість відчуттів при даному синдромі трохи притупляється, коли хворий сідає або лягає.
Неприємні відчуття в області сідничної кістки. Їх відносять до симптомів синдрому грушоподібної м’язи, якщо їх поява пов’язана з пальпацією близько сідничного бугра.
Патологія тазового дна. Перенапруження, що зберігається дуже довго може свідчити про поразку грушоподібної і інших м’язів, розташованих в цій області, а також викликати болісні відчуття.
Симптом Виленкина. Він характеризується появою болів при постукуванні по задній частині ноги.

Які причини ?

Найчастіше синдром грушоподібного м’яза виникає на тлі надмірного навантаження цього органу і патологій органів малого таза. Серед інших причин появи цього захворювання можна виділити наступні:

— переохолодження;
— надмірне навантіження м’яза під час тренування ;
— ушкодження хребта;
— хвороби крижово-клубового зчленування;
— поперековий стеноз;
— невдала ін’єкція медикаментів в зону грушоподібного м’яза;
— гінекологічні патології;
— травми сідничного або попереково-крижової області

Якщо ви помітили прояв вищезазначених симптомів, то вам слід відразу ж звернутися до лікаря. Правильне і своєчасне лікування при даному синдромі — запорука швидкого одужання.

Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії-ваш провідник в світ здорового хребта та суглобів.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015