Про відкладення солей

Що пацієнти зазвичай приймають за «відкладення солей»

Міофасциальний синдром. Це хворобливі ущільнення у вигляді «горошин» або «тяжів», які можна самостійно намацати у себе на спині і шиї. При натисканні в центр такої точки виникає різкий біль, часто віддає в сусідні області: руку, лопатку, грудну клітку, потилицю, обличчя. Звичайно, причина болю зовсім не сіль, яка накопичилася в м’язах від любові пацієнта до оселедця і маринованих огірків, а м’язовий спазм. Якщо він існує протягом довгого часу, в спазмованому м’язі погіршується кровообіг, порушується живлення і його нормальні зв’язки з «електропроводкою» — нервовими волокнами. Утворюється тригерна точка — дуже неприємна штука, яка сильно болить і заважає жити. Лікування може бути різним: це спеціальні техніки масажу, «сухий укол» в центр тригерної точки, який допомагає зруйнувати механізм ненормальної больової імпульсації, лікувальна фізкультура і т.і.

«Вдовій горбик». Це відкладення жирової тканини в області шийного відділу хребта, по задній його поверхні. Воно пов’язане зі зміною гормонального фону у жінок в період клімаксу. Припускають, що підвищення рівня гормону естрогену викликає накопичення жиру в цій області. Лікування цієї проблеми комплексне: виконання рекомендацій гінеколога і масаж шийно-комірцевої зони за відсутності протипоказань. Жирову тканину масаж не руйнує, зате допомагає усунути застійні явища, зменшити набряк тканин та візуально зменшити «вдовій горбик».

Хрускіт в суглобах. Ще одна проблема, яка знайома багатьом людям, особливо худорлявої статури. Хрускіт в суглобах виникає при малорухомості і нестачі синовіальної рідини — це природне мастило, яка забезпечує плавий і безболісний рух в суглобах. Цей симптом не є ознакою хвороби, хоча часто викликає тривогу. Іноді вдається скорегувати проблему збільшенням питної води протягом дня і помірними фізичними навантаженнями. Але навіть якщо це не спрацювало, хвилюватися не варто. Кухонна сіль не відкладається в організмі людини, а відкладення солей кальцію і фосфатів в нирках, уратів в суглобах — ознака порушення обміну речовин, а зовсім не остеохондрозу. Тому скорочувати споживання кухонної солі, якщо воно не перевищує межі розумного, замінювати звичайну сіль на рожеву Гімалайську або якусь іншу просто безглуздо.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015