А що там, на консультації?

image1454331835

Дуже часто, відчувши біль у спині, ми починаємо перебирати в розумі знайомі спеціальності докторів. До якого з них звернутися? До невролога, ортопеда, травматолога? Ми починаємо дзвонити знайомим і друзям, щоб знайти відповідь на це питання. А все дуже просто.

Лікар вертебролог — це фахівець окремого розділу ортопедії, яка спеціалізується на виявленні, діагностиці та лікуванні різних захворювань хребта. В першу чергу вони займаються лікуванням таких поширених хвороб, як сколіоз, міжхребцева грижа, остеохондроз і т. Д.

Специфічним є той момент, що такий лікар завжди намагається знайти хірургічні методи лікування захворювань. Як відомо, більшість захворювань спини успішно лікується консервативними методами, і тільки від кваліфікації фахівця залежить, наскільки успішним буде лікування. Особливо актуальним це питання буде в тому випадку, якщо ви не хочете відправлятися на операцію.

Консультація — що в неї входить?

Як ми вже сказали, такий лікар спеціалізується на різних захворюваннях хребта. Але в цій спеціалізації є деяка складність. Як відомо, при діагностуванні та лікуванні хвороб спини потрібні консультації відразу декількох різних лікарів. Тому хороший вертебролог — це невролог, ортопед, хірург і ще ряд фахівців в одній особі.

І не варто дивуватися, що він сам, без додаткових консультацій ставить діагноз і призначає лікування. Крім того, такий лікар зазвичай користується рядом новітніх розробок і методів лікування, тому його робота часто виявляється ефективніше, ніж старання відразу декількох «рядових» фахівців ..

Але в цьому випадку потрібно розуміти, що консервативні і інноваційні методи нехірургічного лікування, які застосовуються таким лікарем, не можуть (як і будь-який інший вид лікування, до речі) позбавити вас від хвороби моментально.

Як вертебролог проводить діагностику?

Первинна консультація у лікаря-вертебролога завжди починається з докладного опитування пацієнта і виявлення скарг. В першу чергу увагу, звичайно, приділяється болів, обмеженням рухів і м’язового напруження. Лікар обов’язково буде цікавитися тим, коли вперше виникли болі, і що стало тому причиною, які результати обстежень, як розвивалося захворювання, чи здійснювався вже лікування, і чи було воно ефективно, з’ясує наявність травм або операцій на хребті.

Після опитування хворого вертебролог приступає до огляду пацієнта, який являє собою поєднання ортопедичної та неврологічної методик огляду. Такий огляд включає в себе оцінку ходи, постави, пози пацієнта, встановлення ступеня розвитку м’язів черевного преса, спини і плечового пояса. Промацування і огляд хребта, а також околопозвоночних областей здійснюється з метою виявлення напруги м’язів, деформацій, болючості.

Як правило, промацування і огляд хребта проводиться в положенні лежачи на животі і стоячи, але шийний відділ — сидячи. У процесі консультації вертебролог проводить оцінку рухливості суглобів, тонусу і сили м’язів кінцівок, чутливості різних ділянок тіла.

Після огляду вертебролог ставить діагноз, який іноді, слід уточнити. У цьому допоможуть додаткові інструментальні обстеження. Такі дослідження призначаються вертебрологом індивідуально для кожного хворого, залежно від необхідної інформації.

 

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015