ТЕСТ НА РУХЛИВІСТЬ ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ

Тазостегновий суглоб — найбільший з усіх суглобів. До нього прикріплені великі, добре розвинені м’язи, які забезпечують можливість виконання різноманітних рухів — ходьби, бігу, стрибків і багатьох інших.
Щоб оцінити рухливість тазостегнових суглобів, еластичність м’язів стегна, виконайте кілька тестів.

ПЕРЕВІРКА РУХЛИВОСТІ ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ

Найпростіші тести на згинання та розгинання в тазостегнових суглобах:
1.  Зробіть максимальний нахил вперед (ноги в колінах не згинати). Якщо ви змогли дістати долонями підлогу і утримати це положення протягом 2-3 секунд, то гнучкість у вас відмінна, якщо дістали підлогу тільки кінчиками пальців — хороша, якщо пальці трохи нижче колін — погана.
2.  Встаньте спиною до стіни, потім плавно підніміть одну ногу в сторону якомога вище і постарайтеся утримати її 2-3 секунди (тулуб не нахиляти).
Якщо ваша нога піднімається на 90 градусів і вище, то гнучкість у вас відмінна, на 70 — хороша, менше 70 градусів — погана.
А ці тести-вправи — більш комплексні. Їх же можна використовувати і для щоденних вправ.
str61_2ТЕСТ 1. Лежачи на спині, зігніть одну ногу, міцно тримайте його двома руками за коліно і притягну якомога ближче до грудей. Інша нога залишається випрямленою. Стегно повинно стикатися з передньою поверхнею тулуба.
str61_1ТЕСТ 2. Лежачи на животі (підборіддя стосується статі), зігніть одну ногу і за допомогою рук постарайтеся торкнутися її п’ятою сідниць. Стегно зігнутої ноги не повинно відриватися від поверхні підлоги.
str61_3ТЕСТ 3. Сидячи, тулуб вертикально, розведіть випрямлені ноги якомога ширше. Кут між ногами-повинен становити не менше 90 °.
str63_4ТЕСТ 4. У положенні напівлежачи на спині з опорою на лікті зігніть одну ногу коліном всередину так, щоб гомілка була перпендикулярна випрямленою нозі. Таз повинен бути нерухомим, а коліно зігнутої ноги, мало не торкаються підлоги.
str63_5ТЕСТ 5. Сядьте на стілець, зігніть одну ногу і покладіть її стопою на коліно іншої. Гомілку зігнутої ноги за допомогою рук повинна прийняти горизонтальне положення.

Бережіть себе та будьте здорові:)

+38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015