Полежати на голках або чи корисний аплікатор Кузнєцова?

Таке просте пристосування можна зустріти вдома майже у кожної, і особливо у літньої людини, яка жила в Радянському Союзі.

Доброго вечора! Сьогодні мова піде про аплікатор Кузнєцова.

Що ж в ньому лікувального?

Місцеве подразнення нервових закінчень, тобто поколювання, легкий больовий ефект «на площі» викликає розширення капілярів шкіри, підшкірної клітковини, гіперемію, і приплив крові до поверхні, під якою розташований іпплікатор.

Цей лікувальний механізм дозволяє поєднувати дію аплікатора з подальшим нанесенням мазей, кремів і гелів, що містять нестероїдні протизапальні засоби, або нестероїдні протизапальні препарати. Кров, яка відтікає від шкіри вглиб збагачується лікарським препаратом, наприклад диклофенаком або кетопрофеном, і він транспортується у вогнище запалення.

відволікаюча дія. Це важливо, особливо при наявності хронічного больового синдрому в спині, який значно погіршує якість життя і призводить, наприклад, до безсоння.

Постійна слабка больова імпульсація, розосереджена на великій площі шкіри, яку викликає лежання на апплікаторі, поступово формує гальмівну домінанту в структурах центральної нервової системи, що може привести до нормалізації сну без застосування лікарських препаратів.

Різні місцеві відволікаючі засоби — це важливий компонент багатьох схем лікування, вони до сих пір застосовуються в медицині. Так, при хронічному або гострому болю в спині, при ударах, травмах м’яких тканин вельми показано нанесення олії м’яти перцевої, яка викликає специфічний холодок, відволікає, зменшує прояв больового синдрому.

Природно, цей фактор не дозволяє вилікувати запальні захворювання, а тільки відволікає увагу і полегшує симптоми.

Чи можна застосовувати аплікатор Кузнєцова при грижі хребта?

Як не дивно, не тільки можна, а й треба. Адже

апплікатор відволікає пацієнта від болю в спині, і підвищує якість життя, дозволяє зменшити дозування ліків;
інтенсивний приплив крові дозволяє в значній мірі поліпшити відтік крові від м’язів і глибоких зв’язок спини.

При протрузії і міжхребцевій грижі важливий патогенетичний фактор — запалення, набряк нервових корінців, м’язів і зв’язок. Ясно, що поліпшення кровотоку, в кінці кінців, покращує і венозний відтік від вогнища запалення.

А це зменшує біль і міофасціального синдрому, від якого і залежить хронізация болю в спині;

дуже важливим є той факт, що після застосування аплікатора Кузнєцова протягом 20 хвилин можна на поперековий відділ наносити різні мазі і креми, наприклад зі зміїним і бджолиною отрутою, з диклофенаком, кетопрофеном, німесулідом. Це посилить лікувальний ефект від місцевих засобів;
Апплікатор Кузнєцова при протрузіях і грижах в спині може бути просто порятунком в тому випадку, якщо пацієнту категорично протипоказані ліки з групи НПЗЗ. Це може бути при непереносимості аспірину (при аспириновій бронхіальній астмі), при загостренні ерозивно-виразкового гастриту або виразки шлунка. В такому випадку нелікарський спосіб купірування болю в спині надзвичайно важливий.

Запобіжні заходи
Однак, застосовуючи апплікатор Кузнєцова (і Ляпко, та й взагалі засоби фізіотерапії) слід завжди пам’ятати про те, що бувають випадки, коли час працює проти пацієнтів. Коли у дідуся чи бабусі починає боліти поперек, вони лягають на іпплікатор, і терпляче переносять біль, оскільки він дійсно зменшується. Але не кожний біль потрібно переносити терпляче.

Наприклад, якщо у пацієнта розвинувся остеопороз і внаслідок цього — компресійний перелом тіла хребця з больовим синдромом, то потрібно не лягати на аплікатор, а робити рентген, визначати рівень кальцію в плазмі крові, діагностувати ту чи іншу форму остеопорозу, проводити денситометрію і починати специфічне лікування . Зловживання фізіотерапією при остеопорозі і болях в спині може просто, в кінці кінців, привести до перелому шийки стегна.

Мабуть, ще в більш важкому становищі знаходиться пацієнт, у якого вперше гострим болем у спині проявилася злоякісна пухлина з метастазами. У літніх чоловіків, приміром, виражені болі в спині, особливо по ночах, часто бувають при аденокарциномі передміхурової залози, з наявністю метастазів в хребці.

Тому не можна застосовувати іпплікатор при болях в спині самостійно, а тільки після того, як виставлений діагноз. Природно, не можна його застосовувати при різних порушеннях шкірного покриву. Це псоріаз і екзема, стрептодермія і бешиха, наявність варикозу і варикозного дерматиту, трофічних виразок. У пацієнта з важким перебігом цукрового діабету будь-яка випадкова подряпина від дії апплікатора може привести до довгостроково незагойниих травм шкіри.

Тож, будьте поміркованими та використовуйте аплікатор Кузнєцова обережно.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015