Чим важлива діафрагма?

Грудобрюшна діафрагма — життєво важливої ​​орган (вірніше, м’яз) нашого тіла. Завдяки руху діафрагми вгору-вниз ми дихаємо — повітря надходить в легені, вона ж сприяє і надходженню крові в серце.

А саме грудобрюшна діафрагма виявляється в тій чи іншій мірі спазмуваною майже у всіх нас. Чому ж? Тому що діафрагма — дуже чутливий м’яз. Вона реагує на багато наших емоції, і особливо, на нереалізовані емоції. Захотілося нам засміятися або заплакати, діафрагма напружилася, щоб повітря в легені набрати … але ми не засміялися або не заплакати (неможна або незручно) — ось напруга в ній і залишилося. Потім ще раз, потім ще.

Діафрагма стиснулася — значить і ніжки, якими вона спирається на хребет, теж в напрузі і тягнуть хребці в одну або в іншу сторону. Ось быль і з’являється …

Чому так важливо, щоб грудобрюшная діафрагма була в нормі?

Дихання: чим більше амплітуда рухів діафрагми — тим більше повітря ми набираємо в легені. А якщо легким повітря не вистачає — для їх розкриття починає підніматися верхня частина грудної клітки, що приводить до невластивих навантажень на м’язи плечей і шиї, і вони починають хворіти (а далі, і приводити до оніміння рук).

Серце (перикард): воно має зв’язок з діафрагмою і при спазмування (а значить, опущенні вниз) діафрагми, серце теж тягнеться вниз, до живота. А це веде до натягнення артерій, що йдуть від серця до голови, тому погіршується кровопостачання головного мозку, що призводить, в кращому випадку, до головних болів.

«Вдови горб» або «загривок». Перикард пов’язаний з нижніми шийними хребцями (він як би підвішений на шиї), тому при опусканні серця слідом за діафрагмою, шийні хребці теж «провалюються» всередину тіла, а сьомий шийний — залишається на місці, що і призводить до формування такого нелюбимого шийного горбика.

Варикоз. Однією з причин, що ведуть в варикозу нижніх кінцівок, є перетискання, спазмування діафрагмою нижньої порожнистої вени, що несе кров від низу до верху, до серця. Вена перетиснута (частково, звичайно) — не вся кров пішла з нижньої частини тіла, а залишилася в ногах — тиск у венах збільшився і вони роздулися.

Артеріальний тиск. Якщо крові в серце надходить менше, ніж потрібно організму, якщо перикард слідом за діафрагмою розкривається слабо, то серце буде збільшувати частоту биття і тиск крові, що призводить до тахікардії.

Звичайно, спазм грудобрюшной діафрагми — далеко не єдина причина болю спині і грудях. Але її розслаблення, приведення в норму, приносить дуже багато користі нашому здоров’ю.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015