Фасетковий синдром

Кожен хребець, за деяким винятком, стоїть на трьох «китах» — міжхребцевому диску і двох фасеткових суглобах.

Ці суглоби беруть на себе частину навантаження на хребет, беруть участь в стабілізації, є опорою хребта. За своєю будовою вони нічим не відрізняються від інших суглобів (колінний, тазостегновий) — так само мають гиаліновий хрящ, синовіальну рідину і капсулу.

При прогині назад (розгинання) на ці суглоби доводиться основне навантаження, при нахилі вперед, навпаки суглоби розвантажуються.

Як і будь-який суглоб, так і фасетковий хрящ з часом втрачає воду, «тріскається», деформується і може почати хворіти. Але біль в цьому випадку особливий — ви можете частіше відзначати біль вранці, скутість при русі і можете відчувати себе краще після розминки, до обіду або до вечора біль може повністю зникнути.

Ці скарги більш характерні для осіб зрілого та похилого віку (понад 55 років), але можуть зустрічатися і у молодих. Особливо у тих, хто займається професійною діяльністю, що вимагає прогини в хребті назад (акробати, гімнасти, автослюсарі).

Коли при захворюваннях або травмах змінюються міжхребцеві диски, на фасеткові суглоби доводиться підвищене навантаження. В результаті в цих суглобах виникає запалення (спондилоартрит), а далі розвивається дегенеративний процес (спондилоартроз). Супроводжуючий їх больовий синдром носить назву фасеткового.

Спочатку пацієнти скаржаться на біль при нахилах, в положенні сидячи, при вертикальному навантаженні і через кілька років до цих скарг приєднується ранкова скутість і біль. Тобто до його проявів остеохондрозу плавно приєднався біль на фоні спондилоартрозу.

Природно наш організм бореться з цими явищами — більш часто і активно включаються в акт підтримки хребта наші м’язи і, якщо, ми не зміцнюємо м’язи, через якийсь час може розвинутися міофасціальний больовий синдром.

Масаж, міофасциальний реліз, фізіопроцедури можуть бути дуже ефективні в лікуванні фасеткового синдрому.

Основним же завданням буде зменшення і усунення причин — пози з перерозгинанням.

Особливо хороший ефект при даній патології відзначається від ударно-хвильової терапії. Курс з 7-15 процедур здатний помітно поліпшити функцію суглобів і зняти запалення.

Кінезіотерапія. Без виконання спеціальних вправ складно думати про одужання.

Але, звісно, для призначення лікувальних процедур, потрібна консультація лікаря.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015