«Гормон щастя». А чи достатньо його у вас

Як на нас, то понеділок — найкращий час поговорити про щастя

Щастя багато не буває. Коли ми щасливі, ми впевнені в собі, привабливі, здорові, товариські. У стані радості і задоволення ми менше дратуємося і більш адекватно аналізуємо поточні ситуації. Впевнені, що ви вже давно знаєте, що наш настрій залежить від гормонів.

Одним з них є серотонін.Однак роль цього гормону набагато складніше і різноманітніше, ніж регулювання настрою.

Він бере участь в регуляції судинного тонусу і загоєнні ран, допомагаючи звузити артерії, а також підвищує згортання крові. Викликає реакцію нудоти в разі отруєння, а також допомагає організму позбавлятися від шкідливих речовин за допомогою діареї. Грає роль в травленні і контролює перистальтику кишечника. Необхідний для підтримки здоров’я кісток — ❗️недолік серотоніну сприяє розвитку остеопорозу. Впливає на роботу гіпофіза і ендокринної системи, бере участь в процесі статевого збудження і навіть в родовій діяльності.

Ну і, звісно, серотонін називають гормоном щастя за те, що він регулює тривожність і відповідає за настрій — низький його рівень пов’язують з депресією.

Визначати брак серотоніну в організмі можна за допомогою фахівців.

Недолік цього гормону може проявляється в поганому настрої, апатії, зниженні когнітивних функцій і здатності концентруватися на справах — в загальному, життя втрачає свої фарби. Однак ці ж ознаки можуть свідчити і про інше, наприклад, про брак дофаміну. Тому за чіткою картиною все ж краще йти до фахівців — терапевта, ендокринолога, невролога.

Однак, якщо проблема не набула більш серйозні масштаби, ви можете почати виправляти ситуацію самостійно.

Перегляньте свій рівень фізичної активності — чим активніше ви протягом дня, тим менше шансів у «серотонинової недостатності». Корисними будуть чергування різних видів навантаження — біг, ходьба, плавання, різні типи фітнесу, йога. Рухатися побільше і з задоволенням — ось дві необхідні умови. Крім того, важливо намагатися кожен день проводити якийсь час на вулиці, адже для вироблення серотоніну необхідний ультрафіолет, — просто гуляти, частину маршруту на навчання або роботу проходити пішки і так далі.

Особливо це важливо зараз, взимку, коли ультрафіолетове випромінювання слабшає.

Буде корисно попрацювати з рівнем стресу — можливо, переглянути кількість складних, що викликають тривогу робочих завдань, навчитися медитувати, приймати розслаблюючі ванни, знайти кваліфікованого масажиста (це, звісно можна зробити у нас в Prima Vertebra-клініка вертеброневрології та кінезотерапії), звернутися до психолога, якщо самостійно не виходить поміняти ставлення до подій, що викликають негативні емоції.

Харчування. В першу чергу додайте в раціон продукти, багаті на триптофан: яйця, сир і молочні продукти, лосось і іншу жирну рибу, індичку і курку, горіхи і насіння, бобові, ананас і фініки, а також какао і гіркий шоколад.

Нарешті, важливо переглянути і свої взаємини зі сном. Стежити за тим, щоб лягати спати не за північ, і регулярно висипатися, бо недолік нічного відпочинку впливає і на здоров’я в цілому, і на рівень серотоніну зокрема.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015