Хребет та кишечник. Як впливають один на одного?

Про взаємозв’язок хребта та внутрішніх органів ви вже знаєте, правда ж?

А яким саме чином хребет та кишечник впливають один на одного, знаєте?

Всі функції кишечника забезпечуються за рахунок іннервації (постачання органів і тканин нервами). А іннервація здійснюється через структури спинного мозку та корінцевих нервів, що від нього відходять. Тому будь-яка патологія хребетного стовпа в області грудо-поперекового відділу тягне за собою неминуче порушення роботи тонкого і товстого кишечника.

  • величезну роль в роботі кишечника відіграє жовч (ця речовина, що продукується клітинами печінки, виводиться через загальний жовчний протік в порожнину дванадцятипалої кишки);
  • жовч розщеплює жири, нейтралізує дію соляної кислоти, що міститься в шлунку, сприяє очищенню стінок кишечника від шлаків, токсинів і нашарувань;
  • при ураженні грудних корінцевих нервів відбувається дисфункція жовчовивідних шляхів (дискінезії) — порушується процес викиду жовчі і шлункового соку;
  • це стає відправною точкою до розвитку диспепсії (порушення процесу перетравлення їжі);
  • якщо у людини уражаються розташовані нижче корінцеві нерви або їх відгалуження, то дисфункція кишечника може розвиватися за типом спазму або атонії.

Але кишечник також може впливати на хребет.

Біль у спині, пов’язаний з кишечником, переважно локалізується в верхній частині поперекової області і може виникати і зникати в залежності від травної активності.

Гладка мускулатура кишечника може залишатися спазмованою протягом багатьох годин. А потім розслабитися без причини. При подібних порушеннях стає чутливим відповідний відділ спинного мозку.
Паравертебральні м’язи набувають тенденції до легкого скорочення. Гострий поперековий біль може виникнути навіть при незначному зусиллі. Провокуючим фактором може бути напад кашлю або незручне рух.
Тонкий і товстий кишечник прикріплюються зв’язками до первому- третього поперекових хребців. Порушення тонусу зв’язок кишечника і вага зміщених органів створюють наднавантаження на хребці і в результаті для підтримки вертикального положення тіла м’язам доводиться більше напружуватися. Такий вплив веде до нерівномірного розподілу навантаження на міжхребцеві диски і з часом утворюється протрузія або грижа. І в цьому випадку грижа — це наслідок, а не причина болю!

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015