Комок у горлі. Остеохондроз?

Симптом кома в горлі при остеохондрозі зустрічається при ураженні шийного відділу хребетного стовпа і може бути пояснений як травмуванням і здавленням нервових волокон, так і емоційним станом пацієнта.

У разі остеохондрозу виникають дистрофічні зміни, дегенерація міжхребцевих дисків, відбувається зміщення останніх, що може спричинити утиск нервових волокон. Весь цей процес супроводжується запальними явищами, хворобливістю, може іноді проявлятися почуттям задухи, першінням, сухості у роті, пульсації шиї. Запалена тканина деформується, збільшуючись при цьому. Ви можете зазнати труднощів при повороті або нахилі голови, можуть виникнути хворобливі відчуття у під’язичній області, може німіти підборіддя.

Ви можете думати, що в горлі щось застрягло, відчувати тяжкість при ковтку їжі або води, відчуття стороннього тіла в горлі. Рідко з цим явищем можуть спостерігатися запаморочення, кашель, оніміння у руці, порушення рухів.

Супутнім проявом може бути збільшення нижньощелепних лімфатичних вузлів, страх ковтання, почервоніння, больовий синдром у потиличній ділянці.

Із чим можна переплутати?

Щоб переконатися, що причиною відчуття комка в горлі є остеохондроз, лікар спочатку повинен виключити альтернативні стани, такі як збільшення в області щитоподібної залози з подальшим тиском на шию, злоякісні новоутворення, гастроезофагеальний рефлюкс, печіння при печії, хронічний фарингіт, також захворювання психіки.

Відчуття стороннього тіла, слизу в горлі при остеохондрозі шийного відділу часто можна сплутати з застудою. Хворий починає самостійно застосовувати стандартне лікування ГРВі: полоскання горла, компреси. Але це не дає бажаного результату, тому що фізіологічні та анатомічні причини цих станів мають різне походження.

Діагностика

Зазвичай при остеохондрозі на відміну від ГРВІ у пацієнта буде нормальна температура та відсутність ознак запалення та набряку горла. Найчастішим супутнім симптомом остеохондрозу, що дозволяє запідозрити це захворювання, є поява головного болю. Також може виникнути дискомфорт в області серця та печінки. Часто люди, які відчувають комок в горлі при остеохондрозі шийного відділу, також мають скарги на гикавку, утруднене дихання.

Точний діагноз можна отримати, якщо вас оглянуть ЛОР, невропатолог та гастроентеролог. А при необхідності лікар дасть вам направлення на МРТ.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015