Як відрізнити що болить: поперек чи нирки?

Болі в поперековій області можуть бути симптомом багатьох захворювань, з яких 90 відсотків складають проблеми з хребтом і м’язами спини, близько шести відсотків — хвороби нирок, і лише решта чотири відсотки — захворювання інших внутрішніх органів.

Як болять хребет і м’язи спини?

Біль може бути тягнучим або різким, «прострілючим», коли неможливо навіть розігнути спину. При проблемах з хребтом біль частіше локалізований посередині попереку. Він може віддавати в нижні кінцівки.

Біль при остеохондрозі і радикуліті зазвичай посилюється під час руху. Рухливість в поперековому відділі обмежується через м’язовий спазм. Больові відчуття зменшуються після втирання в поперек розігріваючих і протизапальних мазей або гелів.

Симптоми ниркових захворювань

Млявість, сонливість, втомлюваність, слабкість; підвищення артеріального тиску і як наслідок — головний біль; поява набряків на обличчі, гомілках, які зазвичай помітні вранці, а до вечора розгладжуються; підвищення температури тіла, озноб, пітливість; нудота, втрата апетиту, блювота; часте або хворобливе сечовипускання; інтенсивність хворобливих відчуттів не залежить від положення тіла.

Також може змінюватися сеча: вона стає насиченого кольору або, навпаки, безбарвною, містить в собі кров, слиз або осад.

Дуже важлива локалізація болю. Багато хто не знає, в якому місці болять нирки і яка характеристика болю. При ниркових хворобах біль турбує частіше з одного боку — зліва чи справа від хребта. Він локалізується трохи нижче ребер і може віддавати в бічну поверхню живота і пах, по ходу сечоводу, на зовнішні статеві органи, внутрішню поверхню стегон.

Характеристика болю при патології нирок

Для ниркової кольки характерний гострий нападоподібний біль. Хворобливі відчуття при сечокам’яній хворобі пов’язані з закупоркою сечовивідних шляхів конкрементом і порушенням відтоку сечі. Виникають посилена перистальтика і спазм сечоводів, крім того, камінь з гострими краями травмує і подразнює нервові закінчення в стінці сечових шляхів. Ці зміни і є причиною болю.

Біль, обумовлений ​​запаленням нирок, має іншу природу. Запалені нирки збільшуються в обсязі, їх тканина набрякає. В результаті розтягується ниркова капсула, в якій знаходиться багато нервових закінчень. При розтягуванні оболонки відбувається подразнення цих закінчень, що веде до появи хворобливих відчуттів.

Для пієлонефриту і гломерулонефриту характерні тупі ниючі відчуття в правій або лівій поперековій області. При цих захворюваннях біль не буває сильно вираженою, на відміну від сечокам’яної хвороби та захворювань хребта.

Важливо:

Якщо ви виявили, що біль в попереку супроводжується зазначеними симптомами, то не займайтеся самолікуванням і негайно зверніться до лікаря. При запаленні нирок не можна гріти поперек, тому не прикладайте грілку і не мастіть маззю до консультації фахівця.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015