Наш друг кишечник. Як його підтримати?

Чи знаєте ви, що мікрофлора шлунково-кишкового тракту — дуже важлива частина імунної системи людини?Чим гірше себе почувають життєвоважливі бактерії і мікроорганізми, що мешкають в кишечнику, і чим їх менше, тим нижче імунітет.

Близько 70% імуномодулюючих клітин людини знаходиться в шлунково-кишковому тракті. Це означає, що наше здоров’я багато в чому залежить від благополуччя ЖКТ.

Ось лише кілька причин, від яких дуже недобре травним бактеріям:

  • Антибіотики. Сильні ліки, борючись з інфекціями, заодно знищують і корисних мешканців кишечника. До слова, антибіотики можуть надходити в організм не тільки з усілякими медикаментами. Їх досить часто використовують в тваринництві, а тому з величезною ймовірністю антибіотики можуть міститися навіть в м’ясі та рибі.
  • Сира вода з-під крана. Точніше, що входять до її складу хлор і фтор, які буквально випалюють мікрофлору. Щоб отримати дозу «руйнівників», воду навіть не потрібно пити, досить залити її в зволожувач повітря. Проте, вода просто необхідна для нашого організму, але треба знати яка саме вода.
  • Вихлопні гази і погане екологічний стан в цілому.
  • Хронічні стреси.

Симптомами неполадок в кишечнику можуть бути не тільки запор, метеоризм або нескінченні застуди. Порушення повноцінної життєдіяльності мікрофлори проявляють себе харчовими алергіями, екземою, прищиками і вуграми, від яких неможливо позбутися, герпесом, кандидозом (молочницею), хворобами суглобів.

Виявивши у себе одну з цих проблем, багато підсаджуються на мазі і ліки, борючись з симптомами, але не з першопричиною. Хоча є значний шанс, що допомогти ситуації можна лише відкоригувавши харчування.

Природне відновлення мікрофлори кишечника
Найпростіший спосіб підтримати ослаблену мікрофлору кишечника -підселити до неї нових «мешканців» — корисні бактерії пробіотики. Найбільше їх міститься в кисломолочних продуктах (кефір, питний йогурт, кисле молоко, сир мацоні) і квашеній капусті. На відміну від квашеної капусти, яку бажано квасити самостійно і вживати в будь-яких кількостях, кисломолочні продукти слід ретельно вибирати і звертати пильну увагу на склад. Крім того, вживання їх два-чотири рази на тиждень буде цілком достатньо, оскільки не дуже бажано сильно на них підсаджуватися.

Крім того, багатий пробіотиками хліб на заквасці (найкраще приготувати самостійно на житньому борошні, рисі, родзинках, хмельових шишках і інших природних інгредієнтах — інтернет вам на допомогу), а також такі рослини, як артишоки, ріпчаста цибуля і цибуля-порей. Трохи наших дорогоцінних бактерій міститься і в свіжих бананах.

Корисності в кишечник важливо не тільки заселити, а й підгодувати. Щоб потрібні бактерії відчули себе як вдома, дієтологи радять включити в раціон:

  • Помідори, морква, яблука, ті ж банани, спаржу, часник, полуницю, малину, чорну смородину (сезонні ягоди можна купувати в замороженому вигляді). Ці продукти у великій кількості містять пребіотики — живильне середовище, які не засвоюється організмом, а служить «обідом» мікрофлорі;
  • Різноманітні овочі, цільнозерновий хліб, вівсяну кашу і інші продукти, що містять велику кількість клітковини, вона допомагає корисним бактеріям швидше і легше прижитися в кишечнику, а також стимулює кишечник очищатися від залишків, викликаних неправильним харчуванням в минулому;
  • Редис, редьку, цибулю, часник, хрін та інші продукти, що пригнічують гнильні процеси в організмі. Вони знижують навантаження на корисну мікрофлору, дозволяючи їй зосередитися на головних функціях, в тому числі зміцнення імунітету.

А ви як підтримуєте свій імунітет під час карантину?

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015