Порушення постави

Від стану хребта залежить наше самопочуття, настрій та працездатність.

Ми часто не помічаємо, як може викривлятися хребетний стовп, формується сутулість та сколіоз. До певного часу деформація може не давати про себе знати, тому що організм намагається компенсувати щоденні мікропошкодження хребців, м’язів і зв’язок.

Але рано чи пізно сили організму вичерпуються, особливо якщо ви щодня займаєтеся фізичною працею, проводите багато годин на ногах або відпочиваєте у неправильній позі. І тоді у спині може з’являтися біль, дискомфорт та напруга, падає витривалість, розвивається слабкість та апатія.

Є кілька видів порушення постави:

  • сутулість (кіфотична постава) — плечі опущені і спрямовані вперед, спина округлена у формі літери С.
  • плоско-увігнуте положення — верхня частина спини округлена, в попереку навпаки спостерігається сильний прогин.
  • плоска спина – це відсутність нормальних вигинів у шийному та поперековому відділах, лопатки при цьому можуть помітно випирати (так звані «крилоподібні» лопатки).
  • сколіоз — викривлення хребта на один бік, частіше буває у формі літери S. При цьому плечі знаходяться на різних рівнях, положення голови неправильне, шия витягується вперед.

При сутулості та інших порушеннях постави може страждати весь організм: слабшають м’язи спини, вони не можуть підтримувати м’язовий корсет у правильному становищі, спазмуються, болять. Тому через будь-який різкий рух може спровокувати утворення міжхребцевої грижі, защемлення нерва або пошкодження зв’язок.

Через неправильний розподіл навантаження, порушується кровообіг у зв’язках та м’язах, що оточують хребет. Значить, не отримують живлення диски між хребцями. Адже саме вони амортизують при ходьбі та піднятті ваги і забезпечують рухливість хребта. Диски втрачають пружність, деформуються, буквально висихають та тріскаються. Починається остеохондроз, а від нього недалеко до розриву хрящового кільця диска з утворенням міжхребцевої грижі.

Деформований хребет стискає внутрішні органи. Порушується дихання та травлення. Людину переслідують задишка і серцебиття навіть після невеликого фізичного навантаження. Можуть бути болі за грудиною, які часто можуть бути віднесені до кардіологічних порушень.

Зміна постави порушує кровопостачання мозку. Постійні головні болі, метеочутливість, запаморочення, зниження пам’яті та настрою – ось лише неповний список наслідків.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015