Про корінцевий синдром

Корінцевим синдромом називається комплекс симптомів, які виникають при стисненні спинномозкових корінців в місцях їх відгалуження від спинного мозку. Сам по собі корінцевий синдром є не захворюванням, а ознакою безлічі патологій. Саме тому дуже важливо вчасно його діагностувати і провести необхідне лікування.

Корінцевий синдром виникає досить часто і викликає сильний біль, причому не тільки в області спини, але і в кінцівках, а також в області внутрішніх органів, що значно ускладнює діагностування.

Через що виникає пошкодження спинномозкових корінців?

Можна виділити наступні основні стани, при яких розвивається корінцевий синдром:

  • Малорухливий спосіб життя;
  • Остеохондроз;
  • Дефекти хребта;
  • Постійні перевантаження;
  • Переломи хребців;
  • Спондилоартроз;
  • Травми, рубцеві зміни і пухлини;
  • Гормональні зміни;
  • Пошкодження хребців інфекційного характеру;
  • Переохолодження.

Вам варто знати, що корінцевий синдром рідко виникає відразу після впливу тієї чи іншої причини. Спочатку відбуваються зміни міжхребцевих дисків, які призводять до появи гриж. Потім грижа здавлює спинномозковий корінець, через що від нього насилу здійснюється відтік венозної крові. В результаті починається запалення, нерв оточують спайки.

Головний симптом корінцевого синдрому — біль. Він зазвичай виникає уздовж ходу конкретного нерва. Якщо травмований корінець в області шийного відділу, то ви скоріше за все відчуєте біль у шиї та руці; в грудному відділі — біль виникне в спині і може віддаватися в серце або в шлунку; в поперековому відділі хребта — хворіти будуть поперек і сідниці, ноги.

Будь-яка напруга, чи то фізична чи емоційна, призведе до посилення болю. Він може стати «стріляючим», бути постійним або посилюватися при будь-якому необережному русі.

Біль може супроводжуватися набряком шкіри, її почервонінням, може відзначатися підвищена пітливість.

У зоні пошкодження нерва може бути значне порушення чутливості, коли поколювання вістрям голки відчувається дуже слабо, в порівнянні з іншими областями спини.

При діагностуванні корінцевого синдрому дуже важливо встановити, через що відбувається здавлювання спинномозкового нерва. Також необхідно визначити, в якому хребці сталося пошкодження.

Основний метод дослідження, який використовується при визначенні даного синдрому — загальна рентгенографія хребта. Також при необхідності лікар може направити на МРТ.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015