Топ 4 причини оніміння пальців на руках

Однією з поширених скарг, з якою звертаються до нас пацієнти — це оніміння пальців на руках.

Довгий час лікарі були впевнені, що основною причиною є так званий корінцевий синдром при шийному остеохондрозі.

Але за даними міжнародних досліджень, найчастішою причиною оніміння пальців рук є карпальний тунельний синдром (близько 6% жінок у віці від 25 до 74 років страждають цим синдромом).

1. Карпальний синдром
Карпальний тунельний синдром — це здавлення серединного нерва в області кисті, де серединний нерв проходить в анатомічно вузькому місці спільно з сухожиллями і покритий зв’язкою- утримувачем сухожиль.
Як проявляється?
Руки починають німіти вночі, людина змушена прокидатися від цього оніміння і струшувати руки. Поступово такий стан частішає, потім пальці починають німіти і вдень під час будь-яких рухів руками. На пізніх стадіях з’являється слабкість в кисті і людина не може утримати різні предмети. Найчастіше карпальний тунельний синдром розвивається у людей, які постійно працюють руками: офісних працівників, масажистів, робочих.

2. Синдром кубитального каналу
Синдром кубитального каналу — це здавлення ліктьового нерва в області ліктя, в тому місці, де ми відчуваємо біль і простріли по нерву при ударі ліктем (внутрішньою частиною), які кожен коли-небудь відчував.
Як проявляється?
Перший симптом — німіє мізинець. Потім з’являється слабкість в пальцях (безіменний, мізинець), стає важко утримати предмети. Може з’явитися атрофія кисті. Оніміння частіше з’являється вдень, під час роботи руками або при підйомі рук. Чоловіки хворіють частіше, ніж жінки.

3. Синдром переднього драбинчастого м’яза
Синдром переднього драбинчастого м’яза — це здавлення плечового сплетення між переднім та середнім драбинчастими м’язами).
Як проявляється?
Симптоми ті ж: оніміння в мізинці і безіменному пальці, потім слабкість в кисті. Професійне ускладнення: наприклад, зустрічається у музикантів при тривалій грі на скрипці протягом декількох годин. Або у перукарів при тривалій стрижці в статичній позі шиї.

4. Радикулопатія
Радикулопатия — це здавлення спинно-мозкових корінців. Причина, як правило, криється в грижі диска. До пальцяів йдуть 3 корінця С6, С7, С8. Більш часто буває радикулопатія корінця С6.
Як проявляється?
Перші симптоми — німіє великий і вказівний палець. Радикулопатія зазвичай супроводжується болем в шиї іррадіацією в руку. Оніміння в пальцях при ній посилюється при будь-яких рухах в шиї.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015