Як хребет пов’язаний з імунітетом?

До сих пір вчені і медики не знають точного місця, в якому знаходиться імунітет людини. З високою часткою ймовірності говорять про кишечник, але це не точно. Щороку проводяться нові дослідження, які виявляють нові закономірності: якщо раніше вважалося, що імунітет залежить від стану кісткового мозку, то зараз доведено, що і кишечник — імунний орган, і селезінка, і печінка.

У східній же медицині немає місці сумнівам. Вважається, що основа сильного імунітету — хребет. Чому?

Епіцентром імунної системи лікарі китайської медицини називають кістковий мозок: тут відбувається кровотворення; тут з’являються нові імунні клітини. Сам же кістковий мозок знаходиться, в основному, в тазових кістках і всередині тіл хребців.

Якщо є викривлення хребта, постава порушена, і людина відчуває хронічні болі в спині, значить, стан кісткового мозку також можна назвати недосконалим. «У тілі все взаємопов’язане: вирівнюючи положення хребта, усуваючи торс (розворот) таза, ви піклується про те, щоб кістковий мозок функціонував в найбільш сприятливих умовах. Чим краще постава, тим більш рухливі все кісткові структури відносно один одного. А там, де є рух, є більш продуктивне харчування — кровопостачання, а значить, і оновлення клітин.

Імунітет залежить не тільки від якісної роботи імунних органів, а й від загальної збалансованості організму. «Диригує» роботою тіла головний мозок. Він передає сигнали органам і системам і отримує від них зворотний зв’язок. Відбувається це через спинний мозок, від якого до кожного органу йдуть нерви. А спинний мозок, в свою чергу, знаходиться всередині хребетного каналу. Таким чином зв’язок головного мозку з усією периферією — управління органами і системами, а також отримання від них зворотного зв’язку — також залежить від стану хребта. Якщо в хребті є якісь порушення, наприклад, викривлення, значить, сигнал від мозку або до нього буде проходити не так точно, як спочатку задумано природою. І робота органу буде порушуватися.

Тож, це ще один привід звернути увагу на здоров’я вашого хребта.

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015