Ви також його не любили в дитинстві?

Про «улюблений» риб’ячий жир) Чим він допомагає нашим суглобам?

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «Annals of the Rheumatic Diseases», вживання омега-3 жирних кислот може мати більше вигод для збереження здоров’я суглобів, ніж вживання насичених жирів і омега-6 жирних кислот.

Результати свідчать про те, що вживання «нездорових» жирних кислот може не тільки привести до ожиріння, але і загострення остеоартрозу. Ожиріння є одним з основних факторів ризику розвитку зазначеного захворювання, незважаючи на те, що механізми, що лежать в основі цього взаємозв’язку, до кінця не вивчені. Припускають, що збільшення маси тіла пов’язано з пошкодженням суглобів, але це не пояснює, чому артрит вражає суглоби рук, адже в даному випадку вага не грає ролі.

Вчені з Університету Дьюка (Duke University), США, почали вивчення інших системних факторів, щоб визначити їх вплив на виникнення артриту. Раніше в ході експерименту на тваринах з ожирінням було встановлено, що гормон лептин (що сприяє зменшенню апетиту) бере участь у розвитку даного захворювання у таких тварин, що дозволило припустити: не тільки надлишкова маса тіла відіграє роль у виникненні цієї патології, але і раціон харчування.

У новому експерименті взяли участь тварини з остеоартрозом в колінному суглобі, який виник внаслідок механічного пошкодження. Варто відзначити, що розвиток артриту в результаті травми зустрічається в 10-15% випадків. В ході експерименту тварин розділили на 3 групи і застосовували різні дієти з високим вмістом жирних кислот: 1-я — дієта, багата насиченими жирними кислотами, 2-я — омега-6 жирними кислотами, 3-я — омега-6 жирними кислотами з додаванням омега-3 жирних кислот.

Дослідники виявили, що прогресування артриту було пов’язано з дієтою тварин, а не з масою тіла. У тварин, які вживали їжу з високим вмістом насичених жирів або омега-6 жирних кислот, спостерігалося прогресування артриту, в той час як тварини, які вживають омега-3 жирні кислоти, мали більш здорові суглоби. Так, результати дозволяють припустити, що вживання омега-3 жирних кислот сприяє уповільненню прогресування артриту і усунення деяких негативних наслідків ожиріння. Також було встановлено, що вживання омега-3 жирних кислот сприяють швидшому загоєнню ран у тварин з ожирінням, ніж інших видів жирних кислот.
Насичені жирні кислоти зазвичай надходять в організм з їжею тваринного походження і сприяють підвищенню рівня холестерину в крові. Омега-6 жирні кислоти у великій кількості зустрічаються в кукурудзяній олії, соєвому маслі, горіхах, насінні і вважаються відносно корисними.

Омега-3 жирні кислоти, які зазвичай зустрічаються в рибі або риб’ячому жирі, також позитивно впливають на стан організму, сприяють збереженню здоров’я серцево-судинної системи, характеризуються протизапальними властивостями.

За словами вчених, здоровий раціон харчування повинен включати приблизно рівне співвідношення цих жирних кислот. Так, дієта грає більш важливу роль в порівнянні з механічними факторами в розвитку і загостренні остеоартрозу.

За матеріалами http://www.dukemedicine.org

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015