Зверніть увагу на хребет, якщо скаче тиск

Інколи через погане самопочуття та високий тиск ви звертаєтесь до лікаря, перевіряєте серце та судини, але серйозних патологій не виявлено і справжню причину встановити не вдається. Проблема тим часом залишається, а сидіти все життя на ліках «від тиску» не хочеться.

І мало хто знає, що не останню роль тут може відігравати стан шийного відділу хребта: наявність гриж, протрузій, патологій тощо. Такі зміни у хребті призводять до погіршення кровопостачання головного мозку та порушення роботи центрів, які відповідають за регуляцію тиску і він починає «стрибати».

У такому випадку ліки матимуть дуже короткочасну дію, а їх використання може відтягувати та ускладнювати встановлення правильного діагнозу.

Чому ж при остеохондрозі підвищується тиск?

Основна причина в тому, що остеохондроз — дистрофічне захворювання, при якому змінюються і стають більш щільними диски, що з’єднують хребці. У нормі вони досить високі і подібні пружині, що не дає хребцям тиснути один на одного, особливо, коли ми йдемо, біжимо і стрибаємо, різко повертаємо голову. Це своєрідні амортизатори. Але як тільки диск ущільнюється, його ядро ​​зміщується і тоді змінюються геометрія хребта і його амортизаційні властивості. Хребці немов «прилипають» один до одного, деформуються і починають здавлювати дуже важливі хребетні артерії, що живлять потиличну частину мозку. Виникає ішемія, при якій відбувається зменшення кровопостачання якої-небудь ділянки тіла, органу або тканини. І, природньо, виникає потилична біль.

Правда, наш організм влаштований так мудро, що поспішає швидше вирішити цю проблему, щоб не постраждав мозок. І починає з силою проштовхувати кров через виниклу перешкоду. Тиск, природно, підвищується.

Або ще один механізм. При початкових стадіях цього захворювання відбувається рефлекторне напруження шийних м’язів, яке навіть саме по собі викликає додаткові викиди адреналіну і підвищення тиску.

Тож, якщо маєте проблеми з артеріальним тиском, зверніть увагу і на здоров’я вашої шиї.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015