А ви перевірили робоче місце вашого учня?

Вітаємо вас з першим днем осені та з першим днем у школі ваших школярів.

Доброго вечора, дорогі наші!

Ми впевнені,що ви заздалегідь потурбувалися про зручне робоче місце для ваших маленьких та не дуже пізнайок. Але все ж таки перевірте чи все там добре.

Правильне розташування меблів

В першу чергу, при організації робочого місця слід продумати правильне розташування меблів. Найчастіше батьки намагаються розташувати меблі так, щоб стіл стояв біля вікна. У цьому є свої плюси: максимально використовується денне світло; дитина може відволіктися на те, що відбувається за вікном і перевести дух між написанням гачків і паличок. При розстановці меблів у вікна варто враховувати робочу руку. До віку походу в школу батьки вже знають, яка рука у дитини ведуча. Якщо дитина пише лівою рукою, стіл ставимо так, щоб денне світло падало справа, тобто стіл маємо по лівій стіні кімнати. Для правшів — навпаки, по правій стороні.

Сидячи за робочим столом, дитині слід дотримуватися ергономічного положення тіла. При тривалому сидінні зсутулившись, швидко втомляться м’язи спини і шиї, почнуться головні болі. Варто розглянути варіант стола-трансформера, тобто меблів, які ростуть разом з дитиною, тому що їх висота регулюється по росту дитини. Матеріал — дерево або якісний пластик. Зверніть увагу: залишки клею, відколи, дерев’яні задирки — ознака неякісного продукту.

До столу потрібно вибрати правильний стілець. Підготовка уроків — справа не трьох хвилин. Буває, діти проводять за уроками і кілька годин. Комфортне сидіння і спинка з вигином для попереку, до якої щільно прилягає спина учня — прекрасний вибір. Наявність підлокітників — не обов’язково: при правильному положенні дитини за столом його лікті розташовані на столі.

Офісне крісло — непоганий вибір. Єдиний недолік — воно обертається, і непосидам складно контролювати положення тіла. Але в деяких моделях ця функція блокується. Стілець не повинен бути занадто глибоким. Ідеальна ширина сидіння від куприка і трохи не доходячи до колін дитини. Висоту меблів потрібно відрегулювати таким чином, щоб стіл був на рівні сонячного сплетіння, коліна були зігнуті під прямим кутом і стопи стояли на підлозі. Якщо висоту столу неможливо відрегулювати, правильне положення дитини за столом коригуємо за допомогою висоти стільця. Не лякайтеся, якщо дитина не дістає ногами до підлоги, на допомогу прийде підставка для ніг.

За допомогою раціонально підібраних меблів ви можете подбати про хребет вашої дитини , а зберегти зір допоможе правильний вибір освітлення.

При виборі настільної лампи слід враховувати наступні нюанси:

  • площа столу, освітлювана лампою, повинна відповідати робочій поверхні;
  • світло повинне бути помірно яскравим, тому що і тьмяне і надмірно яскраве світло дають додаткове навантаження на очі дитини;
  • це повинна бути стійка конструкція. Стійкість лампи необхідна для попередження травм. Ви ж не хочете, щоб після кожного неакуратне руху лампа летіла на підлогу?

Навіть попри те, що в сучасних світильниках використовуються міцні енергозберігаючі лампи або світлодіоди — це все одно небезпечно. Якщо на столі недостатньо місця для лампи на міцній, стійкій підставці, можна розглянути варіанти розміщення на стіні. Але також варто проконтролювати надійність кріплення.

Перевірили? Впевнені, що у вас все гаразд

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015