Ахіллесова п’ята

Інколи ви можете відчувати наростаючий біль в області гомілковостопного суглоба. Спочатку відчуття несильні, потім вони досягають піку, а далі настає період помилкового спокою. Ви можете помітити набряк або припухлість . І ця припухлість може посилюватися після сну або тривалої сидячої роботи. Нога немов дерев’яніє.

Доброго вечора.

Сьогодні поговоримо про тендиніт ахілового сухожилля.

Зазвичай, тендиніт ахілового сухожилля відноситься до запального процесу. Він може локалізуватися у трьох місцях: місці переходу м’язу у сухожилля (міотендиніт); у тканині самого сухожилля (тендиніт); у місці приєднання сухожилля до п’яткової кістки (хвороба Хаглунда).

Найчастіше, біль локалізується у тканині самого сухожилля. Раніше вважалось, що передумовою цього синдрому є запальний процес у тканині сухожилля. Новіші дослідження показали, що біль та слабкість сухожилля відбуваються внаслідок перенавантаження та розтягнення сухожилля. Назва тендиніт застосовується, бо цей термін включає також запальний процес.

Найпоширенішими причинами тендиніту ахілового сухожилля є неправильна техніка ходьби, бігу, а також набуті чи вроджені деформації стопи (плоскостопість, вальгусна чи варусна деформація). Такі деформації додатково натягують і навантажують сухожилля під час бігу та стрибків, викликаючи больові відчуття.

Розвиток тендиніту Ахілового сухожилля може бути обумовлений процесом старіння, надмірною вагою, зменшенням кровообігу в сухожиллі (особливо, у середній його третині), використанням низькоякісного та старого взуття, неправильними методами спортивних тренувань. Найчастіше цей синдром виникає у бігунів, баскетболістів, футболістів, тенісистів, гандболістів, тощо.

Лікування має відбуватися за рекомендаціями лікаря. Спочатку необхідно зменшити навантаження на ті м’язи, у яких запалені сухожилля. Для довготривалого вирішення проблеми необхідне виконання вправ на зміцнення задніх м’язів гомілки, застосовувати різні техніки розтягнення м’язів та сухожиль. Дуже важливо, щоб ви виконували ці вправи технічно правильно.

Для профілактики важливо:

правильний вибір взуття з урахуванням виду спорту і поверхні, на якій проходять тренування; правильне виконання вправ на зміцнення і розтягнення м’язів гомілки; підтримання нормальної ваги тіла, використання ортопедичних устілок у випадку, якщо є підозра на певні деформації стопи, тощо.
Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015