Чому болить спина у здорових людей?

Доброго ранку:) А чи задавалися ви питанням, чому болить спина, якщо ви здорові?

Епізодичні болі — тимчасове явище, яке, швидше за все, ніколи не повториться. Подібні спалахи різкого або ниючого болю провокуються зовнішніми факторами. Вони не пов’язані з серйозними травмами і захворюваннями, але все ж сигналізують про те, що організм зазнав серйозний стрес або дискомфорт. Якщо довго ігнорувати негативні фактори, то епізодичні неприємні відчуття можуть перетворитися в хронічні. Отже, чому ж з’являються раптові болі в спині у здорових в цілому людей?

Надмірна м’язове навантаження.

На цей фактор доводиться переважна кількість не тільки епізодичних, а й хронічних болей. Найбільш яскраві приклади — дачники, садівники і городники, які із захопленням копаються на грядках, зігнувшись у три погибелі. Також біль може бути викликана підняттям важких предметів, які вам «не по зубах». Для жінок в силу особливостей розподілу навантаження по хребетному стовпу спроба притягти з магазину пакети з продуктами на сім’ю з 12 чоловік напевно призведе до болі в попереку і куприку. Але навіть якщо ви не маєте звички затівати навесні посівну кампанію, а про важкі сумки та пакети в перший раз чуєте, це не означає, що ви застраховані від надмірних м’язових навантажень. Хребет постійно відчуває навантаження: він утримує вагу вашого тіла, коли ви ходите, сидите і навіть лежите. Довгий час, проведений в одній позі перед монітором, для хребта стрес не менший, ніж прополка грядок на дачі улюбленої тітоньки. Кращий лікар в цьому випадку — повний спокій, а в перспективі не завадить зайнятися гімнастикою для спини, щоб біль в спині більше не повертався.

Незручне становище під час сну, довгої поїздки або сидячої роботи.

Ми звикли ігнорувати дрібні неприємності начебто не дуже зручного матраца або занадто високого робочого крісла, але це аж ніяк не дрібниці. Епізодичний біль у попереку може бути викликаний незручною позою для сну або роботи. Неправильне положення тіла призводить до стиснення кровоносних судин, в результаті чого м’язи перестають отримувати харчування. Спина затікає. В поодиноких випадках це не страшно — досить гарненько розім’ятися, зробити гімнастику, і біль вщухне. Однак, якщо спина німіє після сну постійно, це говорить про те, що проблема переходить в хронічну стадію.

Переохолодження.

Подібний біль прийнято називати просто: «спину продуло». Переохолодження — необов’язково результат того, що ви дуже замерзли на вулиці, наприклад, поки чекали автобус на зупинці. Хоча й таке, звичайно, можливо. Однак найчастіше болями обертаються вітер, протяги і кондиціонери. Для прикладу: ви дуже пропотіли в автобусній тисняві, розпалені вийшли на своїй зупинці — і тут вас обдало поривом крижаного вітру. Або довго сиділи в офісі під працюючим щосили кондиціонером. Біль, як правило, починається наступного дня після переохолодження, він може бути різким або ниючим, але обов’язково посилюється під час руху. Нерідко виникає так званий простріл, або люмбаго, — різкий спалах болю, що не дозволяє розігнутися.

Травми, удари, розтягнення м’язів.

Це може бути невелика травма після падіння на ожеледі, невдалого катання на лижах або навіть аварії на дорозі. При правильному лікуванні біль в хребті йде безслідно, але якщо спина отримала серйозні пошкодження, біль може стати хронічним. Універсальних порад з цього приводу не існує. Невеликі удари відмінно лікуються анальгетиками і спокоєм, однак,

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ НІКОЛИ НЕ ЗАВАДИТЬ!!! І це стосується всіх випадків епізодичного болю.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015